Czym jest prywatna opieka medyczna?

Oprócz państwowej opieki medycznej zapewnianej przez Narodowy Fundusz Zdrowia, są placówki prywatne, świadczące usługi medyczne za odpowiednią opłatę. W prywatnych placówkach medycznych terminy badań są zdecydowanie szybsze, więc coraz więcej ludzi decyduje się na wykupienie abonamentu medycznego w centrach medycznych.

Prywatna opieka medyczna

Bardzo często ubezpieczenie zdrowotne w prywatnych placówkach przyrównuje się do abonamentu na telefon. Nie bez powodu. Abonament medyczny ma bardzo podobne zasady, jak abonament na telefon. Wybierając odpowiedni pakiet medyczny, podpisujemy z placówką umowę na określony czas i kwotę miesięczną lub roczną do zapłacenia w zamian za oferowane usługi medyczne, jak chociażby badania lekarskie. Umowa ta nie może ulec zmianie bez naszej zgody.

Codzienna prywatna opieka medyczna góruje nad państwową opieką medyczną przede wszystkim dostępnością. Terminy wizyt i badań są realizowane szybko, bez konieczności czekania miesiącami, a nawet latami na wykonanie danego badania czy dostania się na rehabilitację.

Placówkami, które najczęściej oferują prywatną opiekę medyczną są centra medyczne, zrzeszające wielu specjalistów, posiadające nowoczesne wyposażenie medyczne, dzięki czemu jakość świadczonych przez nie usług jest na wysokim poziomie.

W ramach abonamentu można korzystać z takich usług jak:

  • darmowa opieka medyczna w prywatnych placówkach;
  • darmowe badania diagnostyczne;
  • wizyty domowe;
  • rehabilitacja;
  • szczepienia przeciwko grypie, odrze, odkleszczowemu zapaleniu opon mózgowych;
  • badania specjalistyczne jak rezonans magnetyczny czy tomografia komputerowa i wiele innych;
  • opieka stomatologiczna.

Usługi, na które się zdecydujemy i ich zakres wpływa na cenę abonamentu. Tak więc to pacjent decyduje ile chce wydać na opiekę medyczną.

Dlaczego warto korzystać z prywatnej opieki medycznej?

Główną zaletą prywatnej opieki medycznej jest szybki dostęp do lekarzy pierwszego kontaktu oraz specjalistów. Centrum medyczne, jak https://polmed.pl zatrudnia ekspertów w swojej dziedzinie oraz oferuje szeroki zakres badań laboratoryjnych, diagnostycznych i obrazowych. Dodatkową korzyścią korzystania z prywatnej opieki medycznej jest oszczędność czasu – możemy skorzystać z wizyt domowych czy pobierania próbek do badań w domu, dzięki czemu nie musimy tracić czasu na dojazd do placówki medycznej. Dodatkowo czas oczekiwania na wykonanie danego badania jest zdecydowanie krótszy, niż czas oczekiwania na NFZ, a także nie wymaga skierowania. Łatwiej też umówić w prywatnej placówce medycznej wizytę u lekarza w dogodnym dla nas terminie.

Niewątpliwą zaletą prywatnych placówek jest także możliwość umawiania wizyt online, bez konieczności próby dodzwonienia się do rejestracji. Zazwyczaj prywatne placówki medyczne posiadają platformę elektroniczną dla swoich pacjentów, gdzie mogą oni oglądać swoje wyniki badań, a także konsultować je online z lekarzem.

Jedyną wadą, jaką można wymienić jest konieczność wykupienia abonamentu medycznego. Jednak biorąc pod uwagę to, ile zabierane jest z pensji na leczenie na NFZ, koszty prywatnej opieki medycznej wcale nie są tak duże, a ilość korzyści jest tego warta.

Poprzedni artykułKto najwięcej korzysta na zwolnieniu z PIT dla młodych?
Następny artykułZasady doboru profili do taśm ledowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj