Zasady doboru profili do taśm ledowych

Dobrze dobrana taśma LED to nie wszystko – liczą się jeszcze odpowiednio wybrane i właściwie zamocowane profile. Takie elementy dodatkowe zwiększają przyczepność taśmy LED, zabezpieczają ją przed różnymi czynnikami oraz wpływają na estetykę zastosowanego oświetlenia. Ich prosta konstrukcja i uniwersalny wygląd sprawiają, że nadają się do praktycznie każdego pomieszczenia. Co warto o nich wiedzieć?

Profile do taśm LED – z jakiego materiału?

Najczęściej występującym rozwiązaniem na rynku jest profil aluminiowy. Produkt wykonany z tego materiału jest trwały, odporny na wiele czynników i zapewnia najlepszą ekspozycję taśmy.

Warto wiedzieć o tym, że aluminium to naturalny radiator, co oznacza, że znakomicie odprowadza ono ciepło wytworzone na diodzie LED podczas wykonywanej pracy.

Profile aluminiowe występują w wielu rodzajach i kolorach. Można się spotkać z modelami czarnymi, białymi, srebrnymi, złotymi. Ponadto wyróżnia się profile aluminiowe nawierzchniowe, wpuszczane, narożne itd. Które z nich wybrać? Fachowe doradztwo w zakresie doboru profili aluminiowych (i nie tylko) oferuje sklep Koloreno.

Profil a oczekiwany efekt dekoracyjny

Profile aluminiowe do taśm LED zapewniają dodatkowe możliwości dekoracyjne i aranżacyjne. Ponieważ występują w wielu różnych kształtach, pozwalają na kreatywną zabawę światłem – zwłaszcza jeśli ich montażem zajmują się profesjonaliści. Taką samą taśmą osiąga się zupełnie odmienne od siebie efekty świetlne.

Duże możliwości dają ponadto parametry wysokościowe – w zależności od oczekiwanego rezultatu, klient może dobierać profile o różnych wysokościach.

Znane są także przypadki wykorzystania profili do taśmy LED w roli… samodzielnego oświetlenia wiszącego.

Bardzo efektowne są również projekty wykorzystujące profile architektoniczne do gipsowania, które można zamontować na ścianie i suficie, a potem połączyć je ze sobą. Dzięki temu powstaje nowoczesne oświetlenie liniowe.

Profile a właściwości zabezpieczające

Profile aluminiowe można traktować jako zabezpieczenie taśm LED. Jest to szczególnie widoczne wówczas, gdy taśma LED ma być docelowo zamontowana w podłodze. Odpowiednio dobrany profil, wraz z kloszem, tworzy system oświetlenia przystosowany do kontaktu z wilgocią, gwarantujący bezpieczeństwo i trwałość całej instalacji. Dlatego niektóre profile sprawdzają się na przykład w łazienkach.

Poprzedni artykułCzym jest prywatna opieka medyczna?
Następny artykułŚpiworki do wózka- rozwiązanie na niepogodę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj