Auta używane nadal najbardziej popularne

Najnowsze badania wskazują, że Polacy wciąż chętnie kupują auta używane. Najczęściej w opcji importowanej. Tylko w pierwszej połowie roku 2019 pojawiło się ich ponad pół miliona na naszych drogach. Niejeden serwis toyoty w Warszawie gości posiadacza auta używanego mimo że sukcesywnie rośnie ilość aut, kupowanych prosto z salonu.

Starsze, ale markowe

Średni wiek sprowadzanych z zagranicy aut to 11 lat i 7 miesięcy. Statystyka w tym zakresie uległa zmianie na lepsze, ponieważ jeszcze w 2018 roku średni wiek importowanego samochodu wynosił 15 lat. Najczęściej poszukiwane są auta o wartości poniżej 10 tysięcy. Ankietowani deklarują, że szukają samochodów konkretnych, znanych marek, ponieważ uważają je za bardziej niezawodne. Starszy i tańszy samochód znanej marki nadal jest bardziej pożądany niż nowszy, wyprodukowany przez mniej prestiżowy koncern. Po czym poznaje się, że dana marka jest dobra? Ważne są opinie kierowców i mechaników o danym aucie. Podobnie jak dostępność miejsc, które służą pomocą techniczną, jak serwis toyota w Warszawie.

Kolejne auto w rodzinie

Statystyka, dotycząca kupowania używanych samochodów może początkowo dziwić. Jako społeczeństwo zarabiamy o wiele lepiej niż jeszcze dekadę temu. Dlaczego więc nadal inwestujemy w auta o sporym przebiegu? Eksperci wskazują, że zwykle używane samochody są w rodzinie pojazdem drugim, a nawet trzecim. „Główne” auto rodzinne coraz częściej jest kilkuletnie lub nowe. Ma piękną sylwetkę i modne nadwozie typu suv. Ponieważ jednak rośnie ilość kierowców w obrębie jednej rodziny, trzeba pomyśleć o dodatkowych pojazdach. Nie jesteśmy jeszcze tak uposażeni, aby inwestować w dwa lub trzy auta zupełnie nowe. Dlatego współmałżonkowie i dorosłe dzieci najczęściej zaczynają jazdę od auta starszego. Serwis toyota w Warszawie to przekrój różnych roczników. Nie tylko najmłodszych.

Nie czas na ekologię

Samochody używane nie do końca odpowiadają współczesnym normom, dotyczącym ochrony środowiska. Zmiany technologiczne w kolejnych modelach pojawiają się w każdym sezonie. Jednak auta, mające kilkanaście lat, nie są w stanie nadgonić nowinek, w jakie są wyposażone na przykład droższe samochody ekologiczne. Serwis toyota w Warszawie oferuje usługi dla pojazdów konkretnej marki, bez względu na jej wiek. Kolejne roczniki mają coraz więcej udogodnień, przyjaznych dla naszej planety. Czy ochrony środowiska ma dla Polaków mniejsze znaczenie? Niekoniecznie. Coraz więcej wiemy o wpływie dwutlenku węgla na atmosferę, jednak wybierając auto, stawiamy głównie na kwestie ekonomiczne. Pocieszamy się, że kolejne auto będzie droższe, czyli bardziej przyjazne środowisku.

Zakup używanych samochodów w ciekawy sposób komentują psycholodzy. Ich zdaniem Polacy nie planują przeznaczyć wysokich kwot na zakup samochodu, ponieważ wolą wydać pieniądze na dom lub mieszkanie. Samochód przestał jawić się jako symbol prestiżu. W hierarchii ważności spada nieco niżej. Niektóre dane wskazują, że wyprzedziły go nawet plany finansowania edukacji dzieci.

Poprzedni artykułPierwsze miesiące życia – jak dbać o skórę niemowlęcia?
Następny artykułWycięcie migdałków – kiedy jest konieczne? Czemu częściej chorują dzieci niż dorośli?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj