Popularne zabiegi męskiej depilacji

Czasy, kiedy depilacji męskiej poddawali się jedynie sportowcy już dawno odeszły w niepamięć. Współcześnie za standard higieny i piękna nie uważa się jedynie wydepilowanego i gładkiego ciała damskiego, ale również pozbawione owłosienie ciało męskie.

Depilacja – tak czy nie?

Pytanie, czy depilować się, czy nie, pojawia się pewnie w głowach wielu mężczyzn. Część osób może uważać to za zachowanie niemęskie. Jednak coraz więcej osób poddaje się zabiegom depilacji. Usuwanie owłosienia jest niewątpliwie najskuteczniejszym sposobem na utrzymanie maksymalnej higieny ciała. Osoby mniej owłosione mniej się pocą i dzięki temu łatwiej utrzymać im miły zapach ciała. Panowie częściej od kobiet cierpią na hiperhydrozę, czyli nadmierną potliwość, a w dodatku mają statystycznie grubszą skórę, która wymaga szczególnej pielęgnacji. Gruczoły potowe i łojowe zlokalizowane w skórze, są idealnym miejscem do gromadzenia się drobnoustrojów i mnożenia się bakterii, które odpowiedzialne są za infekcje i nieprzyjemny zapach. Codziennie wykonywana toaleta oraz regularna depilacja, mogą okazać się skutecznymi sposobami, aby utrzymać estetyczny wygląd, zapach oraz zdrową skórę. Zmienia się podejście mężczyzn do swojego ciała. Coraz częściej dostrzegają, że zbędne owłosienie nie jest estetyczne. Usuwanie owłosienia Wrocław – sprawdźcie, jakie zabiegi są najchętniej wykonywane przez mężczyzn.

Najczęstsze zabiegi wykonywane przez mężczyzn

Zdecydowanie najczęstszymi sposobami na depilację męską są zabiegi laserowe oraz z użyciem maszynki. W ofercie znajdziemy także depilację woskiem i mniej popularny boyzilian. Depilacja laserowa pach oraz klatki piersiowej jest najczęściej wybierana przez mężczyzn. Coraz większą popularnością cieszy się również depilacja zbędnego owłosienia z okolic intymnych. Mężczyźni mogą wykonywać także depilację laserową okolic pleców oraz karku. Najbardziej dostępną formą depilacji jest używanie golarki jednorazowej lub elektrycznej, która jest szybkim i łatwym sposobem na podcięcie lub usunięcie owłosienia.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa dla mężczyzn daje najtrwalszy efekt. Usuwanie włosów pomocą łagodnej wiązki promieni, która trafia do mieszka włosowego, gdzie oddziałuje i bezpowrotnie niszczy cebulkę włosa i tym samym hamuje jego wzrost. Decydując się na depilację laserem, większość mężczyzn pozbywa się włosów na praktycznie całym ciele. Jest ona niezwykle skuteczna, gdy osoba ma włosy twarde i ciemne. Depilacja laserowa miejsc intymnych jest bardzo popularna z powodu swojej skuteczności.

Golenie mechaniczne

W codziennej pielęgnacji wielu mężczyzn sięga po golarkę. Usuwanie owłosienia z twarzy najczęściej odbywa się przy jej użyciu. Niezależnie od wyboru typu golarki – jednorazowej lub elektrycznej – przycinanie włosów jest szybkie, bezbolesne i tanie. Ten typ depilacji nadaje się do wielu części ciała, również miejsc trudno dostępnych. Największą wadą tej metody jest szybkie odrastanie włosków po goleniu. Dlatego też mężczyźni decydują się na inne, których zastosowanie daje trwalsze efekty.

Depilacja woskiem

Metoda usuwania włosów woskiem, chociaż nie należy do przyjemnych, to jedna ze skuteczniejszych opcji, po które można sięgnąć. Włosy nie będą pojawiać się na skórze nawet do czterech tygodni, ponieważ wosk usuwa włosy razem z cebulkami. Przy kolejnych zabiegach ból jest mniejszy, ponieważ włosy wyrastają cieńsze i słabsze. Depilacja z użyciem woskiem jest również najlepszą metodą, gdy musimy wydepilować miejsca trudno dostępne. Dobrze sprawdza się w przypadku rewirów takich jak pośladki czy plecy. Mniej bolesną alternatywą jest depilacją pastą cukrową. Jest ona również mniej ryzykowna i rekomendowana dla osób o wrażliwej skóry. W zasadzie efekty utrzymują się na skórze około dwóch – trzech tygodni. Bez problemu może być stosowana przez ludzi z problemami naczynek oraz żylaków.

Poprzedni artykułCzy wypożyczając auto można wynająć fotelik dla dziecka?
Następny artykułPodróż motocyklem – najważniejszy jest kufer do motoru

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj