Do jakich prac wykorzystuje się podnośniki koszowe na gąsienicach?

Podnośniki koszowe to maszyny do pracy na wysokości, które są wykorzystywane przez firmy z różnych branż zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Mogą mieć terenowe lub niebrudzące koła albo być osadzone na gąsienicach. Gdzie sprawdzają się te ostatnie modele? I dlaczego nazywa się je pająkami?

Do jakich prac wykorzystuje się podnośniki koszowe na gąsienicach?

Podnośniki koszowe to maszyny do pracy na wysokości, które są wykorzystywane przez firmy z różnych branż zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Mogą mieć terenowe lub niebrudzące koła albo być osadzone na gąsienicach. Gdzie sprawdzają się te ostatnie modele? I dlaczego nazywa się je pająkami?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów zwyżek różniących się między sobą typem wysięgników, zasięgiem, wielkością platformy roboczej, napędem i wymiarami samej maszyny. Firmy, które potrzebują sprzętu do pracy na wysokości, mogą kupić lub wynająć m.in. ładowarki teleskopowe, podesty nożycowe oraz podesty ruchome teleskopowe. Jeśli jednak szukają maszyn do zadań specjalnych, najczęściej decydują się na podnośniki koszowe na gąsienicach. Dlaczego?

Czym się charakteryzują podnośniki koszowe na gąsienicach?

Podnośniki koszowe tego typu są osadzone na platformie, która porusza się na gąsienicach. Mogą być wyposażone w silniki elektryczne lub spalinowe, wysięgniki teleskopowe albo przegubowe, a przy tym zachowywać duży zakres wysięgu bocznego – do kilkunastu metrów. Zazwyczaj mają kompaktowe wymiary, dlatego bez problemu mieszczą się nawet w wąskich przestrzeniach. Dodatkowo gąsienice wpływają na lepsze rozłożenie ciężaru maszyny niż koła, więc podnośniki tego typu sprawdzają się także w budynkach, w których posadzka jest wrażliwa na duże obciążenia, np. w zabytkowych obiektach sakralnych.

Dlaczego zwyżki tego typu nazywa się pająkami? Ponieważ są wyposażone w dodatkowe podpory hydrauliczne. Podpory po rozłożeniu przypominają odnóża pajęczaka albo owada, stąd to potoczne określenie.

Jeżeli chcesz kupić lub wynająć sprzęt do pracy na wysokości, sprawdź ofertę Riwal, międzynarodowego dystrybutora podestów ruchomych: https://www.riwal.com/poland/pl-pl

Co wyróżnia tego typu maszyny?

Co wyróżnia podnośniki koszowe na gąsienicach? Stabilność. Bez problemu mogą pracować na grząskim lub niestabilnym podłożu. Sprawdzają się również na wąskich przestrzeniach, w pobliżu schodów oraz pomiędzy konstrukcjami budowlanymi, bo dzięki wspomnianym podporom da się je rozłożyć dosłownie wszędzie. Poza tym atutem podnośników tego typu jest kompaktowy rozmiar – większość modeli oferowanych przez znanych producentów wjedzie tam, gdzie większe maszyny się nie zmieszczą.

Kiedy warto kupić lub wynająć podnośnik koszowy na gąsienicach?

Do jakich prac najczęściej wykorzystuje się podnośniki koszowe na gąsienicach? Używa się ich w trakcie prac remontowych i budowlanych zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Sprawdzają się przy tynkowaniu, odnawianiu wysokich sufitów czy montażu lub naprawie instalacji. Często decydują się na nie firmy zajmujące się konserwacją zabytkowych obiektów oraz oczyszczaniem dachów i rynien z zalegających liści lub ze śniegu. Podnośniki koszowe wypożycza się również na czas montażu scen plenerowych i naprawy instalacji elektrycznej – jeżeli trzeba zweryfikować, czy nie doszło do awarii albo wymienić pojedyncze podzespoły na dużej wysokości, zwyżki są najlepszym, bo najbezpieczniejszym rozwiązaniem.

Poprzedni artykuł5 powodów, dla których warto skorzystać z usług firmy podczas przeprowadzki
Następny artykułSklep z tkaninami online – jak sprawdzić jakość tkanin i się nie nabrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj