Jak wybrać najlepsze auto dostawcze dla firmy?

Prowadzenie firmy bez samochodu jest w dzisiejszych czasach praktycznie niemożliwe. W wielu przypadkach niezbędne jest funkcjonalne auto dostawcze. W tego typu pojazdy przedsiębiorcy często zaopatrują się na rynku wtórnym, za czym oczywiście przemawiają względy finansowe.

Używany dostawczak – adekwatny do konkretnych potrzeb

Jak podkreślają doradcy z salonu Autoplaza, zakup samochodu dostawczego musi być dopasowany do potrzeb konkretnej firmy. Ogromne znaczenie w tym kontekście mają charakter i zasięg prowadzonej przez nią działalności. Jeżeli nie ma konieczności przewożenia produktów o dużych gabarytach, w zupełności wystarczy nieduże auto dostawcze. Plusem takiego rozwiązania jest to, że do prowadzenia samochodów dostawczych do 3,5 t nie są wymagane dodatkowe uprawnienia – kierowca musi mieć prawo jazdy kat. B.  

Używany dostawczak – dlaczego warto mieć na uwadze popularne modele?

Samochody dostawcze są w firmach dość mocno eksploatowane, dlatego też używany egzemplarz powinien być w pełni sprawny. Zwykle opłaca się celować w popularne modele aut takie jak np. Ford Transit. Chodzi tutaj o tak istotną kwestię, jaką jest dostępność części. Nie może być z tym problemu, ponieważ wówczas komponenty będą drogie, a co za tym idzie, rachunki wystawiane przez serwisy także będą wyższe. Przy okazji opłaca się zasięgnąć informacji na temat wad fabrycznych oraz najczęstszych usterek charakterystycznych dla danego modelu auta.

Używany dostawczak – na co zwracać uwagę?

Używany dostawczak, który ma zasilić firmową flotę, powinien być nie tylko sprawny i mieć stosunkowo nieduży przebieg. Należy mieć na uwadze jego pojemność, aby transport różnych rzeczy nie przysparzał trudności. Pod względem rozmiarów i ładowności samochód ma pasować do konkretnego biznesu. Trafionym pomysłem jest zakup egzemplarza z nowoczesną skrzynią biegów, dzięki czemu da się zaoszczędzić na wydatkach na paliwie. Używany samochód dostawczy musi pochodzić od pewnego i sprawdzonego sprzedawcy. Można go kupić np. w salonie.

https://www.autoplaza.com.pl/

Poprzedni artykułModna biżuteria na jesień-zima 2022/23
Następny artykułSłodycze erotyczne – 4 smakowite propozycje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj