Czy warto pracować w niemieckiej opiece?

Osoby chcące wyjechać do pracy w Niemczech mają naprawdę szeroki wybór. W tej chwili u naszego zachodniego sąsiada jest prawie 2 mln nieobsadzonych miejsc pracy. Pracowników brakuje praktycznie wszędzie, szczególnie w pracach związanych ze służbą zdrowia, czy opieką nad osobami starszymi, których w Niemczech przybywa z roku na rok. Na jakie oferty pracy można liczyć, ile można zarobić, jakie trzeba spełnić wymagania? Na te pytania odpowiemy poniżej.

Jeśli chodzi o największą liczbę ofert pracy, to są to oferty w niemieckiej opiece nad osobami starszymi. Każdego roku niemiecki rynek potrzebuje setek tysięcy opiekunek seniora, które zajmą się rosnącą rzeszą osób starszych, z których coraz więcej traci zdolność samodzielnego funkcjonowania. Pracę w opiece w Niemczech może podjąć praktycznie każdy, bowiem do spełnienia są praktycznie ledwie dwa podstawowe warunki. Po pierwsze, znajomość języka niemieckiego na poziomie umożliwiającym komunikację z seniorem oraz jego rodziną. Po drugie, konieczne jest posiadanie doświadczenia w opiece nad osobami starszymi, które zdobyliśmy albo podczas pracy w branży opieki, albo podczas opieki nad członkami własnej rodziny, czy znajomymi.

Warunki pracy oraz płace są bardzo atrakcyjne dla pracowników z Polski. Doświadczona opiekunka seniora, znająca komunikatywnie język niemiecki, może liczyć na wynagrodzenie miesięczne w kwocie około 1700 euro netto. Takie warunki, w swoich ofertach pracy, zapewnia agencja opiekunek osób starszych w Niemczech – Veritas Opieka. Oprócz tego opiekunka ma zagwarantowane darmowe mieszkanie oraz wyżywienie. Ponadto firma Veritas Opieka oferuje bezpłatny transport na miejsce zlecenia oraz powrót do kraju po jego zakończeniu. Jak więc widać praca w opiece osób starszych w Niemczech może być przez wiele osób traktowana jako atrakcyjne źródło zarobkowe – zarówno sezonowo, jak i na stałe.

Więcej na temat ofert pracy w opiece w Niemczech przeczytasz na stronie: Oferty pracy w opiece Niemcy.

Poprzedni artykułJak budować efektywny zespół w pracy i motywować pracowników?
Następny artykułCzęstomocz – przyczyny i postępowanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj