Leasing BMW – dlaczego to dobra opcja? Czy rzeczywiście można zyskać wysokie odliczenia podatkowe?

Klienci planujący kupno BMW zdecydowanie najczęściej decydują się na leasing BMW. I nie chodzi tu tylko o to, że inwestycja w taki samochód jest dość duża, gdyż ogromne korzyści w przypadku leasingu BMW zapewnione są przez wysokie odliczenia podatkowe. Warto dowiedzieć się o nich więcej i poznać firmę leasingową, jaka zapewnia bardzo korzystne warunki w tym zakresie!

Leasing BMW – zdecydowanie warto o nim pomyśleć

Leasing BMW może zapewnić każdej firmie wiele korzyści podatkowych, ale żeby tak było, należy odpowiednio skonfigurować ofertę leasingu, tak aby finalnie był on tańszy od zakupu za gotówkę, pomimo dodatkowych kosztów jak odsetki leasingowe. Dostępne jest finansowanie fabryczne lub zewnętrzne, dość często oferowane przez dealera BMW, choć jest oferowane w dowolnej firmie leasingowej. Wiele osób, chcąc sprawdzić, czy leasing BMW się opłaca, korzysta ze specjalnych kalkulatorów dostępnych na stronach różnych leasingodawców. Można dzięki nim wyliczyć wysokość raty. To bardzo istotne kwestie, ale w wielu przypadkach brakuje tego, co równie ważne, a mianowicie aspektu podatkowego. Jeśli chcemy zdecydować się na leasing BMW, pod żadnym pozorem nie możemy zapomnieć o tej kwestii. 

Leasing BMW – sprawdź, czy to się opłaca!

Jak się bowiem okazuje, dostępne oferty są różne, dlatego też można otrzymać dwie zbliżone kosztowo oferty leasingu BMW, ale gdy się im bliżej przyjrzymy, dowiemy się więcej o ich szczegółach. Może być bowiem tak, że jedna z nich jest korzystniejsza, bo tańsza, lecz to ta druga – niby wyższa – ale zapewnia wyższe odliczenia podatkowe, zapewniając wysokie oszczędności. Dlatego też tak ważne w przypadku leasingu droższych samochodów nieocenione jest doradztwo leasingowe, by nie tylko zyskać dobrą ofertę leasingu BMW, ale i skorzystać z wysokich odliczeń podatkowych. Biorąc to pod uwagę, polecamy szczególnie leason.pl – leasing bmw. Zobacz, dlaczego warto!

Leasing BMW – ważny czynnik podatkowy, czyli jak na tym skorzystać?

Aktualny maksymalny limit kosztów (amortyzacji) dla samochodu osobowego to 150 000 zł, wydatki powyżej tej kwoty zaś nie są zaliczane do uzyskania przychodu firmy. Pamiętajmy jednak, że korzystając z leasingu można tego rodzaju limit wykorzystać dwa razy – to praktycznie jedyna forma zakupu, która to zapewnia. Kwotę 150 000 zł możemy odliczyć od opłaty wstępnej i rat leasingu. Od samochodów osobowych, które używane są zarówno do celów firmowych, jak i prywatnych można odliczyć 50% VAT, bez limitu końcowego. Odsetki leasingowe netto + ½ VAT można zaliczyć w koszty w całość i co równie ważne – zrobimy to niezależnie od ceny zakupu samochodu. Może być więc to zwykła osobówka, ale też leasing samochodu premium. 

Ale jeśli wykorzystujemy samochód tylko w celach firmowych, mamy prawo do tego, by odliczać 100% VAT od wszystkich opłat leasingowych. To tylko pokazuje, jak bardzo leasing BMW się opłaca, zwłaszcza w przypadku, gdy korzystamy z niego w celach firmowych. Trzeba tylko to zgłosić do Urzędu Skarbowego i prowadzić ewidencję pojazdu. Musimy też posiadać regulamin użytkowania samochodu w firmie. 

Nie ma wątpliwości co do tego, że leasing BMW opłaca się pod wieloma względami. Zyskujemy dostęp nie tylko do niezawodnego, najwyższej jakości samochodu, ale i osiągamy korzyści podatkowe. To tylko pokazuje, że każdy właściciel firmy powinien pomyśleć o leasingu BMW.

Poprzedni artykułJak wybrać agencję zatrudniającą opiekunki w Niemczech?
Następny artykułSiatki zgrzewane na klatki dla królików – funkcjonalność i bezpieczeństwo hodowli na najwyższym poziomie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj