Jak zabezpieczyć drzewka owocowe przed mrozami? Sprawdź!

Drzewka owocowe zimą potrzebują szczególnej ochrony, którą możesz zapewnić im na kilka prostych sposobów. Sprawdź, jak zadbać o ich bezpieczne przezimowanie.

Zimą na drzewka owocowe czyha co najmniej kilka zagrożeń – niskie temperatury są tylko jednym z nich. Wszystkie Twoje rośliny podczas najchłodniejszego sezonu mogą paść ofiarą gryzoni i chorób grzybowych, które zajmują je znacznie szybciej ze względu na okresowe osłabienie. Aby wzmocnić odporność drzewek i zabezpieczyć je w ten sposób przed negatywnymi czynnikami, zazwyczaj stosuje się dwie praktyki. Jedną z nich jest bielenie wapnem, drugim – stosowanie preparatów ochronnych. Warto połączyć je obie, by stworzyć barierę, chroniącą drzewka nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach.

Bielenie wapnem

Warto wykonać tę czynność wczesną zimą, na długo przed nadejściem największych mrozów. To przede wszystkim ochrona przed wahaniami temperatur, które najbardziej osłabiają drzewko. Biała warstwa odbija promienie słoneczne, zapobiegając nadmiernemu nagrzewaniu się pnia. W ten sposób chronimy korę przed pękaniem, które jest prostą drogą do infekcji rośliny.

Stosowanie oprysków

Opryski pomogą zapobiec w rozprzestrzenianiu się chorób, stanowiąc uzupełnienie dla wapna. Możesz stosować je zarówno w przypadku, gdy patogen zdążył zaatakować Twoje rośliny, jak i zapobiegawczo. Jeśli poszukujesz środków, które pomogą ochronić drzewka przed rdzą i innymi chorobami, sprawdź te, dostępne w asortymencie firmy Substral.

Gryzonie

Najczęstsi sprawcy zimowych spustoszeń, którzy mogą poważnie zaszkodzić Twoim drzewkom, obgryzając pień. Najlepiej zabezpieczyć się przed nimi, nakładając specjalne osłonki, które uniemożliwią im dostanie się w pobliże rośliny. Możesz również zdecydować się na inwestycję w środki odstraszające zwierzęta.

Stosując się do tych wskazówek, zapewnisz swoim drzewkom ochronę na cały zimowy sezon. Praktyki te są szczególnie ważne w przypadku świeżo zasadzonych roślin, które są wyjątkowo wrażliwe na zmiany temperatury, a ich pnie – wciąż słabe.

Poprzedni artykułKto powinien wybrać sztuczną choinkę? Kilka słów o drzewkach na święta Bożego Narodzenia
Następny artykułJakie implanty zębowe są dostępne na rynku? Jakie wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj