Bezpieczeństwo w centrum przetwarzania danych – na co zwrócić uwagę?

bezpieczenstwo w centrum przetwarzania danych-na co zwrocic uwage

Centrum przetwarzania danych to środowisko informatyczne, które składa się z serwerów, a także specjalnej, dostosowanej do tego infrastruktury. Niezbędna jest także obsługa specjalistów. Na co zwrócić uwagę w kontekście bezpieczeństwa w centrum przetwarzania danych?

Czym właściwie jest centrum przetwarzania danych?

Centrum przetwarzania danych to specjalna infrastruktura informatyczna, w której znajdują się serwery, urządzenia do przechowywania danych i dystrybucji usług cyfrowych. Realizacja takiego projektu może być niezwykle kosztowna. Nie tylko ze względu na cenę sprzętu czy jego obsługi i serwisowania, ale także przez wzgląd na dostosowanie powierzchni pod względem bezpieczeństwa.

W centrach przetwarzania danych przechowywane są zazwyczaj poufne informacje. Z tego powodu niezbędna jest ochrona zarówno w środowisku sieciowym, jak i fizycznym. Właśnie dlatego tak wielu usługodawców realizuje zaawansowane projekty, obejmujące budowę nieruchomości według projektu realizowanego z naciskiem na ten aspekt.

Dlaczego warto zdecydować się na usługę centrum przetwarzania danych?

Główną zaletą outsourcingu centrum przetwarzania danych jest oszczędność zasobów finansowych, które firma musiałaby przeznaczyć na stworzenie własnego środowiska sieciowego od podstaw. Pozytywnym aspektem jest także to, że klient może skorzystać z dużego doświadczenia usługodawców, a także sprawdzonych rozwiązań. Całość uzupełnia profesjonalna obsługa centrum przetwarzania danych i skuteczne systemy bezpieczeństwa.

Centrum przetwarzania danych sprawdzi się w praktycznie każdej firmie – małej, średniej i dużej. Dzieje się tak ze względu na możliwości, jakie stwarza. Usługi Data Center mogą być wykorzystane, np. do przechowywania dużej ilości danych, uruchamiania wymagających programów czy backupu danych – kopii zapasowej najważniejszych informacji na wypadek ich utraty, uszkodzenia lub wykradnięcia. Właśnie dlatego usługi w ramach centrum przetwarzania danych będzie dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców.

Jacy usługodawcy proponują usługę Data Center?

Zaawansowane usługi z zakresu przetwarzania danych, takie jak w ramach Data Center, są elementem oferty Comarch oraz INEA. Ci dwaj usługodawcy proponują swoim klientom najnowocześniejsze rozwiązania, a także atrakcyjne pakiety usług wraz z korzystnymi cenami, dostosowanymi do rozmiaru firmy. Czym charakteryzują się ich oferty?

Oferta usług Data Center od Comarch

Comarch jest polskim dostawcą usług z zakresu usług Data Center. Zapewnia dostęp do zaawansowanych technologicznie obiektów fizycznych, które są wykorzystywane do przechowywania i przetwarzania istotnych informacji biznesowych.

Data Center Comarch to przestrzeń dostosowana do restrykcyjnych wymagań TIER. Klient korzystający z usług Comarch może wybrać model hostingowy lub w chmurze, a także przejrzystą ofertę cenową. Całość uzupełnia kompleksowa obsługa oferty klienta przez specjalistów.

Oferta usług Data Center od INEA

Twój biznes może się rozwijać dzięki Data Center od INEA. Jest to polski dostawca usług, który stworzył specjalną przestrzeń INEA Data Center, znajdującą się w podpoznańskim Wysogotowie. Wybierając Data Center od INEA, klient może skorzystać z takich usług, jak m.in.:

  • kolokacja serwerów,
  • chmura dla firm,
  • backup danych,
  • backup w chmurze,
  • rozwiązania projektowe.

Zaletą usług Data Center od INEA jest nie tylko różnorodność. Usługodawca zapewnia kompleksową opiekę nad zamówieniem klienta. Warto wymienić chociażby całodobowy monitoring, a także nadzór specjalistów z Network Operatons Center. Klient ma także gwarancję bezpieczeństwa fizycznego, energetycznego, a także przeciwpożarowego i teleinformatycznego przetwarzanych informacji. Co więcej, przechowywanie danych wrażliwych jest zgodne z postanowieniami RODO i GIODO. Całość uzupełniają najwyższej jakości komponenty i podzespoły firm, takich jak Dell® i Intel® oraz atrakcyjna oferta cenowa.

Poprzedni artykułTradycja i nowoczesność – kosz Mojżesza we współczesnej wersji
Następny artykułMadonna di Campiglio jako popularny kierunek wśród narciarzy i snowboardzistów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj