Ozonowanie wnętrza samochodu – na co pomaga

To, jak prezentuje się auto to kwestia dwóch czynników – atrakcyjnego wyglądu z zewnątrz i estetycznego wnętrza. O tę pierwszą kwestię przeważnie wszyscy i wszystkie możemy zatroszczyć się w kilka chwil. Wystarczy po prostu odwiedzić pobliską myjnię. Czasem dużo bardziej skomplikowaną sprawą jest wyczyszczenie tapicerki. Na szczęście nowoczesne usługi doskonale radzą sobie również z tym.

Wnętrze samochodu – co wpływa na jego kondycję?

Najprostszą odpowiedzią jest po prostu regularne użytkowanie. Na jego skutek tapicerka po prostu będzie się brudzić, nawet jeśli będziemy bardzo starać się spowolnić ten proces. Zwiększone ryzyko zabrudzeń i nieprzyjemnych zapachów pojawia się, jeśli:

  • palimy w aucie papierosy
    Nieprzyjemny zapach dymu „wżera się” w fotele i tapicerkę, co może być sporym problemem, jeśli np. usiłujemy sprzedać auto;
  • przewozimy w samochodzie zwierzęta
    Sierść czy błoto z łapek zwierzaka z czasem sprawi, że auto przestanie prezentować się higienicznie;
  • spożywamy w pojeździe jedzenie i napoje
    Nawet jeśli robimy to sporadycznie, trudno będzie uniknąć takich plam, szczególnie gdy mamy dzieci.

Odpowiedzią na potrzeby kierowców, którzy chcą skutecznie i sprawnie zadbać o to, jak prezentuje się wnętrze ich samochodu, jest ozonowanie auta.

Na czym polega usługa ozonowania wnętrza samochodu?

Ozonowanie aktualnie uznaje się za jedną z najprostszych i przynoszących najlepsze efekty metod czyszczenia wnętrza samochodu. Jak sama nazwa wskazuje, proces odbywa się przy użyciu ozonu. Czyszczenie auta w ten sposób sprawia, że przestrzeń jest zdezynfekowana. Nie tylko poprawia się więc efekt wizualny i zapachowy, ale możemy mieć też pewność, że zniszczeniu uległy wszystkie bakterie. Z pomocą ozonowania pozbędziemy się też innych zagrożeń, niedostrzegalnych ludzkim okiem. Ozon m.in. zniweluje substancje chemiczne, które mogły pozostać w tapicerce na skutek mycia.

Co istotne, mimo funkcji bakteriobójczej, ta metoda jest całkowicie bezpieczna dla ludzi i zwierząt. Po wykonanym procesie możemy więc bez obaw używać maszyny. Zaletą takiego procesu jest szybkość jego wykonania oraz cena. W efekcie wielu kierowców decyduje się na regularne korzystanie z usługi. Aby jeszcze bardziej oszczędzić sobie czasu i kłopotu, warto zlecić to zadanie podczas tradycyjnej usługi mycia auta lub jego naprawy. W efekcie nieprzyjemne zapachy znikają, nie musimy martwić się też o takie kwestie jak pleśń, pyły czy alergeny. Usługę ozonowania proponuje większość dobrych warsztatów samochodowych, m.in. warsztat Sergiej Paszyński ze Świnoujścia.

W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy na stronę warsztatu: http://warsztat-swinoujscie.pl

Poprzedni artykułNa czym polega badanie z wykorzystaniem spektralnego tomografu optycznego?
Następny artykułJak długo trwa adaptacja implantu zębowego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj