Kto powinien wybrać sztuczną choinkę? Kilka słów o drzewkach na święta Bożego Narodzenia

Trudno wyobrazić sobie magię świąt Bożego Narodzenia bez najbardziej charakterystycznej ozdoby każdego domu – choinki. W zależności od osobistych preferencji i rozmiarów naszego mieszkania możemy wybrać małą choinkę, wielkości kwiatka ozdobnego, albo duże drzewo, które będzie sięgać od podłogi do sufitu. Może je ubrać w choinkowe bombki, anielskie łańcuchy i kolorowe lampki. Może być to drzewo sztuczne lub naturalne – o tym pierwszym piszemy w poniższym tekście. Kto powinien wybrać sztuczną choinkę i jakie są jej największe zalety? Serdecznie zapraszamy do lektury poniższych akapitów, by się tego dowiedzieć.

Sztuczne choinki czy naturalne?

Osoby, które obchodzą święta Bożego Narodzenia, można podzielić na trzy grupy – ludzi, którzy wybierają sztuczne choinki; ludzi, którzy wybierają naturalne drzewko świąteczne; a także tych, którzy całkowicie rezygnują z tego typu ozdoby. Ostatnia grupa jest najmniej liczna, pierwsza i druga mają podobną liczbę zwolenników i każdy z nich twierdzi, że jego racja jest „najmojsza” (cytując „Dzień Świta” Marka Koterskiego). Oczywiście każdy ma trochę racji i ciężko jednoznacznie stwierdzić, które z rodzajów drzewek świątecznych jest kategorycznie lepsze lub gorsze. Wiele zależy od indywidualnych preferencji kupującego.

Zalety wyboru sztucznej choinki

Sztuczne drzewka choinkowe mają wielu zwolenników i tyle samo przeciwników. Zwolennicy stawiają je wyżej niż naturalne choinki z kilku powodów. Choinka pochodząca z lasu wydaje intensywny zapach, gubi igły, a także musi być podlewana i finalnie może być ciężko się jej pozbyć. Tymczasem posiadacze sztucznych choinek nie muszą borykać się z problemami tego typu. Choinka sztuczna jest bezzapachowa, nie trzeba się nią zajmować, a zamiast ją wyrzucać albo spalać w piecu lub kominku, wystarczy ją schować i wyciągnąć za rok. To kolejny argument za wyższością drzewka sztucznego – kupione raz, może nam służyć przez wiele lat. Jednocześnie można je ubrać i następnie schować ze wszystkimi ozdobami. Oczywiście miłośnicy drzewek naturalnych w tym momencie podnoszą raban – przecież charakterystyczny zapach choinki to jeden z elementów magii świąt, a proces ubierania i rozbierania choinki z licznych ozdób to dla wielu osób obowiązkowy element świątecznej tradycji.

Kto powinien wybrać sztuczną choinkę?

Sztuczne drzewka świąteczne przeznaczone są dla osób, które lubią wygodę, nie przepadają za zapachem świerków i męczy je rokroczne ubieranie drzewek w ozdoby choinkowe. Święta to często burzliwy okres – gdy więc możemy sobie w jakiś sposób odjąć pracy, to może warto się nad tym zastanowić. Nawet gdy chodzi o kupno sztucznej choinki.

Poprzedni artykułAudytor Wewnętrzny ISO 9001 – zadania i obowiązki
Następny artykułJak zabezpieczyć drzewka owocowe przed mrozami? Sprawdź!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj