Audytor Wewnętrzny ISO 9001 – zadania i obowiązki

Audytorzy wewnętrzni firmy są kluczem do efektywnego systemu zarządzania jakością. Dzięki nim można uzyskać znacznie większe przychody, przy jednoczesnym racjonalnym gospodarowaniu zasobami firmy, na przykład materiałami wykorzystywanymi do produkcji. Niezależnie od wielkości firmy audytor wewnętrzny ISO 9001 jest osobą, która może zapoczątkować ważne zmiany w organizacji.

Audytor wewnętrzny ISO 9001 – rola

Dedykowany audytor wewnętrzny ISO 9001 to osoba z doświadczeniem w zarządzaniu procesami operacyjnymi i systemami. Ma wiedzę z zakresu norm, standaryzacji i efektywnego ich wdrażania. Jego rolą jest sprawdzanie dokumentacji SZJ zgodnie z wymaganiami ISO 9001. Taki audyt jest niezależnym, obiektywnym działaniem poświadczającym i konsultacyjnym, mającym na celu zwiększenie wartości firmy i usprawnienie działalności organizacji.

Zakres obowiązków

Istnieją surowe wytyczne, do których audytor wewnętrzny ISO 9001 musi się stosować podczas wykonywania swoich obowiązków. Do najważniejszych z nich należy:

  • niezależna, obiektywna kontrola,
  • ocena dowodów,
  • sprawiedliwe i bezstronne traktowanie personelu,
  • uważna, staranna i przemyślana analiza,
  • dokładne wykonanie i pełne zaangażowanie w proces audytu,
  • wyciąganie jasnych i jednoznacznych wniosków na podstawie obserwacji z kontroli.

Osoby, które są zainteresowane szkoleniem na audytora wewnętrznego ISO 9001:2015, więcej informacji znajdą na stronie https://szkolenia.bureauveritas.pl/szkolenie/i05-audytor-wewnetrzny-wg-iso-90012015-rej-w-irca/.

Audytor wewnętrzny ISO 9001 musi umieć wykorzystać swoją wiedzę w celu polepszenia warunków w całej organizacji. Jego zadaniem jest ukazanie błędów i rozwiązań, dzięki którym skutecznie będzie można pozbyć się problemów. Rzeczowe podejście do swoich obowiązków sprawia, że system zarządzania jakością w danej firmie może funkcjonować w taki sposób, by przynieść jak najwięcej korzyści. a

Poprzedni artykułGluten w diecie – tak czy nie?
Następny artykułKto powinien wybrać sztuczną choinkę? Kilka słów o drzewkach na święta Bożego Narodzenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj