Jak dobrać wycieraczki do swojego samochodu?

Widoczność podczas jazdy samochodem to jedna z najważniejszych rzeczy. Powinniśmy zawsze, bezwzględnie i koniecznie dbać o stan widoczności przez przednią i boczne szyby. Dotyczy to zarówno przyciemniania tych szyb, jak i dbania o ich czystość i przejrzystość. Oczywiście często ten problem występuje w zimie, czy jesienią ale nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że to właśnie na wiosnę nasze wycieraczki są w najgorszej kondycji, a co za tym idzie ich wydajność jest najniższa. Oznacza to, że czeka nas wymiana tego elementu. Jak wybrać najlepsze wycieraczki do swojego samochodu?

Podstawowe rodzaje wycieraczek

Na rynku występują dwa najpopularniejsze i najczęściej stosowane przez producentów samochodów rodzaje wycieraczek. Są to wycieraczki przegubowe i bezprzegubowe. Te pierwsze charakteryzują się metalowym stelażem, który podtrzymuje pióro wycieraczki. Są to tzw. wycieraczki starego typu, które pomimo swojej popularności posiadają wiele wad. Jedna z nich to docisk do szyby. Przez swój kształt i zawirowania powietrza, które on generuje, podczas jazdy z większą prędkością ich docisk może być zbyt niski, co powoduje niedokładne usuwanie wody z naszej szyby. Problem ten został zredukowany przez stworzenie wycieraczek bezprzegubowych. Ich budowa jest znacznie prostsza. Swój kształt oraz odpowiedni docisk zawdzięczają metalowemu płaskownikowi zatopionemu w gumę oraz tworzywo. Dzięki temu są one bardziej wydaje w zimie, jak i przy wyższych prędkościach właśnie. Przypominamy, że oba rodzaje wycieraczek dedykowanych do różnych modeli samochodów znajdziecie Państwo pod tym adresem https://www.iparts.pl/czesci-samochodowe/piora-wycieraczek,100133.html

Zakup odpowiednich wycieraczek

Kiedy już ustalimy jaki rodzaj wycieraczek nas interesuje, to musimy jeszcze pamiętać o dwóch ważnych kwestiach. Rodzaj mocowania wycieraczek oraz ich długość. To pierwsze wymusza na nas producent samochodu i zależy od rodzaju ramion wycieraczek zamontowanych w naszym samochodzie. Istnieje kilka rodzajów ramion wycieraczek, a co za tym idzie sposobów ich montażu. Właśnie dlatego warto wybierać pióra wycieraczek, które dedykowane są do danego modelu samochodu. Druga kwestia to długość samych piór. Jeśli będą one za krótkie, to będą oczyszczać zbyt mały obszar naszej szyby, natomiast za długie pióra z pewnością zaczną o siebie zahaczać co uniemożliwi działanie układu. Właśnie dlatego w sklepie internetowym iParts.pl znajdziemy informacje na temat długości piór wycieraczek, dzięki czemu będziemy mogli dokładnie zweryfikować to, czy będą one pasować do naszego samochodu.

Montaż wycieraczek samochodowych

Montaż wycieraczek w naszym samochodzie jest stosunkowo prosty. Często wystarczy postępować zgodnie z instrukcją producenta pióra wycieraczki. Przed zdjęciem warto sprawdzić w jaki sposób zamontowane zostało obecne pióro i później próbować odwzorować ten sposób jego zamocowania. W większości rozwiązań, jeśli montaż nie będzie prawidłowy to wycieraczka nie będzie dopasowana do naszej szyby. Warto wtedy proces ten zacząć od nowa.

Poprzedni artykułNajnowsze trendy jubilerskie w obrączkach ślubnych
Następny artykułStrzykawki i igły – wybierz te najlepsze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj