Czy kierować się tylko ceną przy zakupie lawety lub autolawety?

czy-kierowac-sie-tylko-cena-przy-zakupie-lawety-lub-autolawety

Inwestycja w autolawetę wymaga rozwagi i wiedzy. Poprzedzona powinna być wnikliwą analizą potrzeb i możliwości. Mimo że dla większości pierwszym kryterium jest zazwyczaj cena, to warto się jednak zastanowić, czy w tym przypadku powinna mieć ona decydujące znaczenie. Przeczytaj, a dowiesz się, co jest najważniejsze przy zakupie lawety i autolawety.

Lawety i autolawety do transportu różnych pojazdów

Autotransportery to specjalistyczne pojazdy do przewozu samochodów wykorzystywane przez firmy zajmujące się pomocą drogową i przewozem pojazdów. Są niezwykle przydatne nie tylko w sytuacjach kryzysowych, ale także w transporcie pojazdów specjalnych, zabytkowych lub niezarejestrowanych. Budowane są na podwoziach samochodów dostawczych i wyposażone w platformy transportowe, najazdy aluminiowe oraz urządzenia do załadunku pojazdów. Produkcją autolawet zajmują się specjalistyczne firm z rozbudowanym know-how. Jedną z nich jest producent autotransporterów Kegger z Bolesławca.

Rodzaje autotransporterów

Przed podjęciem decyzji o zakupie autolawety warto zapoznać się z ich rodzajami. Każda z nich ma inne przeznaczenie i różni się rodzajem zabudowy. Dostępne są:

  • Autotransportery typu laweta do przewozu samochodów na sprzedaż i pojazdów unieruchomionych, najczęściej po kolizjach i wypadkach.
  • Autolawety sport car transport do przewożenie samochodów sportowych o niskim zawieszeniu, a także pojazdów nietypowych, w tym zabytkowych.
  • Autolawety do transportu drogich aut wymagających precyzyjnego zabezpieczenia.
  • Autolawety assistance ADAC dla pomocy drogowej będące połączeniem pojazdu do przewozu aut i mobilnego warsztatu.
  • Lawety z plandekami i kontenerowe do transportu samochodów, maszyn budowlanych i pojazdów specjalistycznych, chroniące przed czynnikami atmosferycznymi.

Jakość i funkcjonalność autolawet

Przy wyborze najlepszej autolawety należy kierować się jakością wykonania, nowoczesnością technologii oraz funkcjonalnością rozwiązań. Przede wszystkim należy dokonać wyboru pod względem wielkości oraz dopuszczalnej masy całkowitej autolawety. Duże znaczenie ma także zastosowanie nowoczesnych systemów załadunku pojazdów oraz metod zabezpieczania aut na czas transportu. Z pewnością warto też zwrócić uwagę na wygodę obsługi urządzeń załadunkowych. Nie bez znaczenia jest także jakość zabudowy oraz estetyka i nienaganna linia autolawet. Na cenę autotransporterów duży wpływ ma także marka pojazdu. Na zakończenie warto zaznaczyć, że inwestycja w zakup autolawety jest długoterminowa. Dlatego najważniejszą kwestią przy ich wyborze jest funkcjonalności i wytrzymałość.

Poprzedni artykułKłopoty z uzyskaniem należnego odszkodowania z OC sprawcy
Następny artykułProfesjonalne usługi w salonie fryzjerskim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj