Wyprzedaż rocznika 2020 – ile można zaoszczędzić?

Końcówka roku to moment, którego wyczekuje wielu kierowców planujących nabyć nowe auto. Właśnie wtedy rusza wyprzedaż rocznika pozwalająca na poczynienie sporych oszczędności związanych z zakupem fabrycznie nowego pojazdu. Sprawdź, ile możesz zyskać na takiej akcji promocyjnej.

Wyprzedaż rocznika to akcja organizowana przez dealerów, której celem jest szybka sprzedaż „starego stocku”. Chodzi o to, aby zrobić miejsce na nowe pojazdy – takie, które dotrą do salonu za kilka miesięcy. Przynosi to obopólne korzyści – dealerzy mogą liczyć na skuteczną sprzedaż, a klienci – na zakup pojazdu w przystępniejszej cenie.

Im droższy model, tym większe oszczędności

Nie da się jednoznacznie określić kwoty możliwych do poczynienia oszczędności. Jedna z zasad jest taka, że im droższy model, tym większych obniżek cenowych można się spodziewać.

Za przykład niech posłuży wyprzedaż rocznika 2020 organizowana przez markę Toyota. W tym przypadku można liczyć na spore obniżki cenowe, np.:

  • Nowy Yaris – rabat do 6 200 zł,
  • Corolla Hatchback – rabat do 18 200 zł,
  • Corolla Sedan – rabat do 16 800 zł,
  • RAV4 Hybrid – rabat do 22 000 zł,
  • Camry – pakiet korzyści do 27 200 zł.

Jak wynika z powyższego, minimalna wysokość zniżki to aż kilka tysięcy złotych!

Im późniejszy okres wyprzedaży, tym wyższe zniżki

Jeśli kierowca liczy na większe zniżki, może wstrzymać się z zakupem do ostatnich dni wyprzedaży. Wówczas dealerzy proponują wyższe rabaty – po to, aby zachęcić potencjalnych nabywców do zawarcia transakcji. Pozwala to zaoszczędzić dodatkowe kilka tysięcy złotych.

Pamiętaj jednak, że zwlekanie z zakupem auta na ostatnią chwilę nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy masz upatrzony model. Może się bowiem okazać, że ktoś cię uprzedzi i nabędzie auto szybciej niż ty.

Jeżeli nie zależy ci na konkretnym modelu – wersji silnikowej, wersji wyposażenia czy kolorze nadwozia – możesz poczekać do końca wyprzedaży. Jeśli jednak masz sprecyzowane wymagania, pojazd kup od razu.

Wybierz promocyjne finansowanie, by zyskać jeszcze więcej

Wyprzedaż rocznika może przynieść znacznie większe oszczędności, jeśli skorzystasz z promocyjnego finansowania. Banki współpracują z salonami samochodowymi, proponując atrakcyjne warunki.

Za przykład może posłużyć Kredyt 50/50 – Promocja na Wyprzedaż 2020 dostępny w Toyota Banku. Argumentem przemawiającym na korzyść jest przystępne RRSO – 2,5% oraz tylko 50% wpłaty własnej.

Pamiętaj, aby porównać dostępne oferty kredytowe – po to, aby nie przepłacać. Jeśli skorzystasz z promocyjnych warunkach, oszczędności wynikające z rabatu wyprzedażowego będą znacznie większe.

Wyprzedaż rocznika 2020 – ile można zaoszczędzić?
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here