Zakupy online z USA, czy warto kupować za dolary?

Zakupy za granicą nie stanowią żadnego problemu. Siedząc wygodnie w fotelu możemy kupować z Wielkiej Brytanii, Chin czy Ameryki. Kilka kliknięć i gotowe. Czy warto płacić za nie dolarami?

Ceny towarów różnią się od siebie w poszczególnych regionach świata. Zależy to od wielu czynników: od zainteresowania danym dobrem, miejsca produkcji oraz kanałów dystrybucji. To wszystko wpływa na ostateczny koszt. Do tego możemy doliczyć cło i wysokość podatków, jakie płacą importerzy, a później wliczają w końcową cenę towaru wystawiając go na rynek w swoim kraju. W ten sposób, już widzimy, że chociażby elektronika zakupiona w Stanach Zjednoczonych będzie tańsza od tej w naszym kraju.

Amerykańskie sklepy znane są z promocji zniżek. Można tam znaleźć naprawdę wartościowe, markowe produkty za bardzo korzystną cenę. Wiele towarów jest niedostępnych w naszym kraju bądź są dostarczone z opóźnieniem, a są osoby, które nie lubią czekać miesięcy na daną rzecz. Dotyczy to przede wszystkim wszelkiego rodzaju gier, książek, płyt z muzyką czy nowo powstałych gadżetów elektronicznych. Zamówienie z USA może być dobrym, tanim i najszybszym sposobem na ich zdobycie.

Przy zakupach warto jednak działać mądrze i zwrócić uwagę na parę, jakże istotnych szczegółów. Przede wszystkim należy dokładnie sprawdzić koszty wysyłki. Do tego zerknąć na ewentualne cło i podatki. Informacje te najpewniej znajdziemy w zakładce FAQ. Zapoznajmy się z nimi dość blisko. Dokładnie przeczytajmy też wzmiankę o terminach dostawy. Czasem może być to kilka dni, ale zdarza się, że będziemy czekali na towar miesiąc lub więcej. W Polsce i w całej Unii Europejskiej warunki zwrotu są jasno i klarowne zaznaczone. Kupują z USA, może być inaczej, dlatego też warto się zaznajomić z tym tematem. Gwarancja kupowanego produktu może obowiązywać jedynie na terenie Stanów. 

Najważniejszą jednak kwestią jest wymiana walut. Automatyczny sklepowy przelicznik walutowy nie jest z reguły korzystny. Również nie polecamy płacić ze swojego polskiego rachunku osobistego. Bank przeliczy kwotę po swoich cenach dolara. One również nie są dla nas atrakcyjne. Co więc zrobić? Skorzystać z kantoru internetowego DobryKantor.pl. Oprócz atrakcyjnej ceny USD, umożliwia nam również obniżenie kosztu przelewu zagranicznego. Kurs dolara w serwisie jest zawsze aktualizowany co kilka sekund. Ponad to, do platformy mamy dostęp 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Serwisy działają bez przerwy, a to oznacza, że zakupów dokonamy kiedy tylko chcemy i o każdej porze. Siedząc wygodnie na kanapie możemy nabyć wymarzone buty z USA, perfumy, biżuterię czy jakikolwiek inny produkt po bardzo korzystnej cenie i zapłacić za niego dolarami, zakupionymi po najlepszym kursie w kantorze internetowym. O tym gdzie najlepiej sprawdzać kursy walutowe możemy dowiedzieć się tutaj: goldandcoins.pl

Przeprowadzenie transakcji jest bardzo proste. Nie wiąże się z dodatkowymi opłatami, prowadzenie konta i korzystanie z kantoru online jest darmowe. Nie musimy martwić się także o bezpieczeństwo. Serwis ma licencję KNF oraz szyfrowane, zabezpieczone połączenia pomiędzy platformą, a użytkownikiem. Pozytywne opinie innych klientów (goldandcoins.pl) też świadczą bardzo dobrze o współpracy z e-kantorem.

Pamiętajmy, że zakupy z USA i płatność za nie w dolarach mogą być bardzo opłacalne. Wystarczy pamiętać o kilka zasadach, sprawdzić parę rzeczy, skorzystać z kantoru internetowego i wymarzone produkty szybko staną się naszą własnością.

Źródło: https://przejrzystykredyt.pl/

Poprzedni artykułSłodycze erotyczne – 4 smakowite propozycje
Następny artykułGdzie spędzać zimne wieczory? Najlepiej we własnym salonie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj