Jak dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Jak zmierzyć palec, aby dopasować rozmiar pierścionka?

Pierścionek zaręczynowy to symbol miłości dwojga ludzi i obietnica, że w bliższej lub dalszej przyszłości wezmą ze sobą ślub i będą na zawsze razem. Zaręczyny to bardzo podniosły i wzruszający moment, jednak zanim on nastąpi, mężczyzna musi wybrać pierścionek. Nie jest to wcale łatwy wybór, a rozmiar biżuterii często budzi wątpliwości. Jak znaleźć idealny rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Skąd znać rozmiar palca wybranki?

Z problemem wyboru odpowiedniego rozmiaru pierścionka zaręczynowego dla przyszłej narzeczonej boryka się większość panów. Jak dowiedzieć się, jaki rozmiar będzie idealny? Rozmiar pierścionka mierzony jest w milimetrach i w przeciwieństwie do ubrań, nie da się odczytać go na tych już posiadanych. Nawet kobiety rzadko kiedy go znają. Istnieją jednak sposoby, aby dowiedzieć się, jaki rozmiar palca ma partnerka. Najłatwiej mają panowie, którzy otwarcie planują zaręczyny i konsultują się z wybranką. Wtedy wystarczy odwiedzić salon i za pomocą miarki jubilerskiej zmierzyć palec. Jednak najczęściej przygotowania do zaręczyn są tajemnicą. W takim przypadku można zabrać przyszłej narzeczonej jeden z jej pierścionków i zabrać go ze sobą do salonu. Można również zapytać o to siostrę, przyjaciółkę lub mamę swojej partnerki.

Sposoby pomiaru pierścionka

Rozmiary pierścionków różnią się od siebie o 0,3 mm. Tabela rozmiarów pokazuje średnicę wewnętrzną oraz obwód wewnętrzny. Rozmiary zaczynają się od 12, 67 mm, a kończą na 22. Aby zmierzyć pierścionek samodzielnie, należy użyć suwmiarki. Mierzymy nią średnicę od wewnątrz, a następnie z tabeli rozmiarów odczytujemy rozmiar rzeczywisty. Specjalista z salonu Fugart.pl radzi:

„Jeśli mierzona biżuteria nie jest idealnie okrągła, trzeba zmierzyć go w kilku miejscach i wyliczyć średnią. Aby pierścionek wygodnie leżał na placu i był dopasowany, warto zrobić to jak najdokładniej. Za duży pierścionek może spaść z palca i zgubić się w niespodziewanym momencie, a za mały będzie uciskał i może powodować puchnięcie. Warto wziąć pod uwagę czynniki zewnętrzne np. latem palec może puchnąć, więc pierścionek w rozmiarze „na styk” będzie za mały”.

Co, jeśli pierścionek zaręczynowy jest w złym rozmiarze?

Ona powiedziała „tak”, jest zachwycona pierścionkiem, ale okazał się źle dopasowany. Taka sytuacja zdarza się bardzo często, w końcu nie trudno o pomyłkę. Nie jest to sytuacja bez wyjścia. Pierścionek zaręczynowy można skorygować. Jeśli pierścionek okazał się za duży, wystarczy wyciąć kawałek szyny i zlutować powstałe przerwy. Najlepiej udać się do salonu, w którym pierścionek był kupowany. Często jednorazowa korekta jest w cenie zakupu. Co w przypadku, gdy pierścionek okazał się za mały? Powiększenie go również jest możliwe. Jeśli jest to różnica jednego rozmiaru, jubiler delikatnie rozciąga szynę pierścionka, co jest całkowicie bezpieczne. W przypadku, gdy mowa o kilku rozmiarach, w szynie umieszczana jest pasująca kolorystycznie wstawka o odpowiedniej wielkości.

Poprzedni artykułWalczysz z trądzikiem? Czego unikać, by nie pogorszyć problemu?
Następny artykułCatering dietetyczny – dlaczego może okazać się wybawieniem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj