Zlewy granitowe idealne do mojej kuchni

Jeśli planujesz urządzić swoją kuchnię, warto zastanowić się nad rodzajem zlewozmywaka kuchennego. Jeśli chcemy mieć wytrzymały, jakościowy produkt, który będzie dobrze prezentował się przez następne lata, to warto zainwestować w zlewozmywak granitowy, który posiada wiele zalet, a także posiada szeroki wybór kształtów, rozmiarów i kolorów, dzięki czemu wpasuje się w przestrzeń każdej kuchni.

Wybierając zlewozmywak kamienny do swojej kuchni warto najpierw zastanowić się gdzie chcemy umieścić nasz zlew i jak duży zlewozmywak kuchenny potrzebujemy. Na rynku istnieje wiele modeli zlewów granitowych, które dzięki tej różnorodności mogą zostać dopasowane do aranżacji każdej kuchni.

Miejsce montażu zlewu granitowego

Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy przemyśleć podczas remontu kuchni lub jej aranżacji jest miejsce montażu zlewu. Granitowy zlewozmywak świetnie prezentuje się w każdym rodzaju wystroju, jednak warto przemyśleć jego umiejscowienie. Nie powinien bezpośrednio sąsiadować z kuchenką czy płytą grzewczą ze względu na to, że korzystając ze zlewozmywaka przez przypadek możemy zanieczyścić przyrządzane potrawy brudną wodą lub po prostu możemy spowodować pryskanie oleju, jeśli woda dostanie się na patelnię podczas smażenia.

Powinniśmy także unikać montażu zlewu przy oknie, chyba że mamy w planach inwestycję w baterię kuchenną składaną. Czemu? Zlewozmywak zamontowany pod oknem sprawi, że nie będziemy mogli w pełni otworzyć okna, które będzie blokowane przez baterię kuchenną.

Nie musimy także skreślać narożnego ustawienia zlewozmywaka. Firma Blanco oferuje także zlewy granitowe w kształcie trapezu, okrągłe oraz nerkowate, dzięki czemu przestrzeń narożna zostanie świetnie zagospodarowana: https://comitor.pl/katalog/zlewozmywaki/zlewozmywaki-granitowe/.

Sposób montażu zlewu granitowego

Zlewozmywaki kuchenne mogą być montowane na różne sposoby. Zlewozmywaki granitowe to ciężkie wyposażenie kuchenne i należy podczas ich montażu pamiętać o dodatkowym wzmocnieniu miejsca (np. szafki), gdzie chcemy zamontować nasz zlewozmywak. Zlewozmywak granitowy może być zamontowany:

  • podwieszany – jeśli chcemy wyeksponować blat to jest to idealny sposób. Zlewozmywak jest montowany od dołu blatu kuchennego, a krawędzie zlewozmywaka idealnie pasują do otworu w blacie;
  • nakładany – kiedyś bardzo popularny sposób montażu, obecnie rzadko spotykany, zlewozmywak montuje się na szafce i to on stanowi blat szafki oraz jej powierzchnię roboczą;
  • wpuszczony w blat – należy do najpopularniejszego sposoby montażu zlewozmywaków kuchennych. Krawędź zlewu wystaje delikatnie ponad powierzchnię blatu. W blacie szafki wycina się odpowiedni otwór, a następnie umieszcza się w nim zlewozmywak;
  • na równi z blatem – podobnie jak w przypadku zlewozmywaka wpuszczanego w blat, montuje się go w otworze wyciętym w blacie, jednak krawędzie zlewozmywaka znajdują się na równi z blatem.

Ilość komór zlewozmywaka granitowego

W zależności od wielkości kuchni, a także potrzeb domowników warto zastanowić się także nad wielkością zlewozmywaka kuchennego. Do małych kuchni, a także tam, gdzie mało się zmywa, np. ze względu na posiadanie zmywarki, sprawdzi się zlewozmywak granitowy jednokomorowy. W przypadku dużych kuchni, a także w takich, gdzie dużo się zmywa warto zainwestować w zlewozmywak granitowy dwukomorowy. Dla wygórowanych potrzeb znajdą się też zlewozmywaki granitowe o trzech komorach.

Kolor zlewozmywaka granitowego

W zasadzie kolor naszego zlewozmywaka zależy od tego, jak chcemy ozdobić naszą kuchnię, w jakim stylu chcemy ją urządzić. Warto pamiętać – wybierając kamienne zlewozmywaki warto kierować się tym, by nawet po latach wybrany zlewozmywak pasował do naszej kuchni. Szarości, czerń i biel to jedne z najpopularniejszych i najbardziej uniwersalnych kolorów. Jednak jeśli chcemy postawić na odważniejsze kompozycje, można postawić na niecodzienne kolory zlewozmywaków, jak zieleń czy czerwień. Bardzo dobrą zaletą zlewozmywaków granitowych jest to, że ich kolor nie blaknie pod wpływem promieni słonecznych, więc nie musimy się martwić, że wraz z upływem lat nasz zlewozmywak straci swój intensywny kolor.

Poprzedni artykułWyprzedaż rocznika 2020 – ile można zaoszczędzić?
Następny artykułJak skomponować dobrą zanętę na ryby?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj