Kiedy najlepiej kupić samochód z salonu?

Z decyzją o zakupie samochodu czekamy zwykle na pojawienie się atrakcyjnych promocji, które zachęcają do skorzystania z oferty konkretnego dealera. Nie zawsze jednak wiemy, kiedy oczekiwać spadku cen i wydaje nam się, że zaproponowany rabat w wysokości kilku procent jest doskonałą okazją do zakupu auta. Jeśli i wy macie problem z określeniem, kiedy najlepiej odwiedzić dealerów, sprawdźcie kilka przydatnych rad, a zaoszczędzicie sporą sumę pieniędzy.

Wyprzedaż rocznika

Od jesieni zaczynają się tak zwane wyprzedaże rocznika, czyli aut produkowanych na bieżąco. Jest to związane z faktem, że auto w dniu 1 stycznia już jest starsze o rok i automatycznie jego cena spada, dlatego też lepiej poczekać do jesieni, aby zdecydować o wyborze konkretnego modelu. Często jeszcze lepszą ofertę znajdziecie po nowym roku, gdy modele stojące w salonach sprzedawane są w naprawdę okazyjnej cenie.

Samochody ubiegłoroczne są problematyczne dla dealerów, dlatego też chętnie obniżają ceny, ale także dodają gratisy klientom, którzy zdecydują się na zakup auta. Spróbujcie więc swoich zdolności negocjacyjnych i postarajcie się uzyskać jak najwięcej. Może to być dodatkowy komplet opon, lepsze radio, bezpłatny przegląd gwarancyjny czy bagażnik dachowy. Możliwości jest naprawdę bardzo dużo, a wybór konkretnej zależy od możliwości dealera i waszych zdolności przekonywania. Niezależnie jednak od ceny auta, jeśli chcecie nabyć nowy pojazd, a na przeszkodzie stoją chwilowe braki w portfelu, pomocny będzie kredyt gotówkowy.

Nowy model w ofercie

Doskonałą okazją do odwiedzenia salonu samochodowego będzie na pewno wprowadzenie przez producenta nowego modelu do sprzedaży. Powoduje to najczęściej, choć trudno mówić o regule, obniżenie cen poprzednich wersji, które dla klientów stają się po prostu mniej atrakcyjne. Każdy chce mieć najnowszy model samochodu, dlatego też wcześniejsze sprzedawane są ze znacznym rabatem.

Aby jednak wybrać najlepszy moment na wizytę u dealera, trzeba na bieżąco śledzić jego ofertę, aby zauważyć moment spadku ceny. To istotne o tyle, że wiele osób czeka na takie okazje, dlatego też może się okazać, że auta się szybko sprzedały. Istotne jest więc odpowiednie przygotowanie się, przede wszystkim pod względem finansowym, w czym pomoże kredyt gotówkowy. Pieniądze powinniście mieć odłożone, przynajmniej na pierwszą wpłatę, jaką należy uiścić już przy rezerwacji.

Promocje branżowe

Bardzo dobrą okazją do zakupu są promocje adresowane do wybranych grup. W zależności od oferty konkretnej marki, na niższą cenę mogą liczyć na przykład prawnicy, nauczyciele, lekarze, dziennikarze czy architekci. Oferta jest dla tych grup zawodowych o tyle korzystna, że albo otrzymują znaczny rabat przy zakupie samochodu albo dostają spory pakiet gratisów, w tym bezpłatny przegląd lub komplet dodatkowych opon.

Warto jednak pamiętać, że promocje branżowe dotyczą najczęściej konkretnego modelu pojazdu, który wskazuje dealer. To spore ograniczenie, jednak czasami warto zrezygnować ze swych priorytetów i wybrać równie dobry samochód, jak planowaliśmy, ale w dużo niższej cenie. Pamiętajcie jedynie, że przynależność do określonej grupy zawodowej jest weryfikowana, dlatego z promocji mogą skorzystać jedynie osoby, które udokumentują, że pracują w zawodzie premiowanym przez koncern motoryzacyjny.

Poprzedni artykułĆwiczenia po porodzie – kiedy zacząć, jakie dają najlepsze efekty
Następny artykułJak zrobić masaż w domu? Proste techniki dla początkujących

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj