Dlaczego rower to dobry prezent na komunię?

Pierwsza Komunia jest bardzo ważnym dla dziecka wydarzeniem w kontekście duchowym. Nierozerwalnie wiąże się jednak także z otrzymywanymi prezentami. Chociaż z roku na roku są to coraz bardziej wymyślne i zaawansowane technologicznie przedmioty, to jednak wciąż nie brakuje tradycyjnych upominków jak np. rower. Czy to dobry pomysł na prezent komunijny? Sprawdź, zanim zdecydujesz się na jego zakup.

Czy warto postawić na rower jako prezent komunijny?

Chociaż wiele gości rezygnuje z prezentów komunijnych na rzecz kopert, to jednak zdarzają się takie osoby, które nadal wolą kupić dziecku upominek. Rower to jeden z podstawowych podarunków, który z tej okazji kupuje się od dawna.

Pojawiają się jednak wątpliwości, czy faktycznie jest to dobry pomysł. Te rozwiewa specjalista ze sklepu internetowego RoweryRolki.pl: Pomimo dosyć dużego rozwoju technologicznego, rowery wciąż są chętnie wybieranymi prezentami z okazji Pierwszej Komunii. Ludzie mają obecnie zdecydowanie większą świadomość. Widzą, że dzieci coraz więcej czasu spędzają przed telewizorami lub monitorem komputera. Dlatego tak ważne jest, aby miały także zapewnione warunki do ruchu. Najprostszym rozwiązaniem jest w tym przypadku zakup roweru. Dzięki temu dziecko może aktywnie spędzać czas samemu lub z innymi członkami rodziny.

Ponadto warto także zauważyć, że jeżeli dziecko na każdą inną okazję otrzymuje sprzęt elektroniczny, ten w końcu mu się nudzi. Rower może więc czymś zupełnie nowym, co go zainteresuje.

Postaw na model z pełnym wyposażeniem

Dziecko, które dostaje rower na prezent najprawdopodobniej od razu będzie chciało go wypróbować. Dlatego warto sprawdzić, czy pojazd ma wszystkie niezbędne elementy wyposażenia:

  • obowiązkowe oświetlenie,
  • odblaski,
  • dzwonek,
  • sprawne hamulce.

Nie bez znaczenia jest także kask, który gwarantuje bezpieczeństwo w razie upadku. Ten zazwyczaj można nabyć oddzielnie. Warto więc przy zakupie roweru dopytać i ewentualnie poprosić o poradę, który z dostępnych modeli będzie dla takiego wieku odpowiedni.

Jak dopasować właściwy rower na prezent komunijny?

Jedną z najważniejszych kwestii jest dopasowanie właściwego rozmiaru roweru — dotyczy to wielkości kół i samej ramy. W tym celu należy dowiedzieć się, jakiego wzrostu jest dziecko. Wówczas można poprosić sprzedawcę o pomoc w wyborze modelu. Zapewnia to nie tylko odpowiedni komfort, ale gwarantuje bezpieczne użytkowanie roweru. W większości przypadku dla dziecka w wieku komunijnym odpowiednie są modele 14 i 15-calowe. Jednak warto zawsze uwzględnić, że może być ono mniejsze lub większe — wówczas warto dostosować rower indywidualnie.

Należy także zauważyć, że obecnie dobrej klasy dwuśladowiec jest również mniejszym wydatkiem niż laptop, tablet znanej marki czy najnowszy smartfon. Dlatego jego wybór jest korzystny także dla osoby, która planuje kupić prezent.

Poprzedni artykułZnaczenie doboru tkanin w projektowaniu aranżacji wnętrz
Następny artykułJak zamontować rekuperację w domu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj