Jak zrobić masaż w domu? Proste techniki dla początkujących

Podczas gdy wykonywanie zaawansowanego, terapeutycznego masażu pleców wymaga wielu profesjonalnych szkoleń, masaż relaksacyjny nie wymaga żadnego szkolenia. Zapoznając się z podstawowymi technikami masażu i ich stosowaniem, można rozpocząć wykonywanie wysokiej jakości masażu w domu. Jednym z najważniejszych elementów, na który należy zwrócić uwagę jest to, że bez profesjonalnego szkolenia, należy stosować tylko lekki nacisk przy wszystkich technikach.

Jaki masaż możesz wykonywać samodzielnie w domu?

Wybierz wygodne miejsce. Użycie stołu do masażu zapewni Ci najlepszy dostęp do czyichś pleców, a ponadto jest on zbudowany z myślą o wygodzie, wraz z kołyską na twarz, która umożliwia wyrównanie kręgosłupa. Jeśli jednak nie jest on dostępny, istnieje kilka alternatywnych rozwiązań.

Niezwykle przydatne będą maty masujące. Hurtownia medyczna oferuje również produkty takie jak: Philips Bodygroom 5000 czy stetoskop Littmann Classic III.

Jeśli nie masz dostępu do stołu do masażu, możesz spróbować użyć podłogi, kanapy, łóżka, a nawet stołu kuchennego, jeśli jest wystarczająco stabilny, aby osoba mogła się na nim położyć. Każda opcja ma wady, które sprawiają, że mniej idealne niż stół do masażu, głównie ze względu na problemy z komfortem dla osoby otrzymującej masaż i problemy z wysokością wymagające osoba dająca masaż do pochylenia się w niewygodny sposób.

1. Przygotuj się.

Jeśli łóżko jest najlepszą dostępną opcją, upewnij się, że sugestia nie będzie postrzegana jako nieodpowiednia. Weź pod uwagę relacje, jakie łączą Cię z daną osobą i przedyskutuj wcześniej fakt, że masaż będzie odbywał się na łóżku.

2. Połóż miękką matę.

Jeśli nie masz dostępu do stołu do masażu, a decydujesz się na jedną z alternatyw o twardszej powierzchni, połóż miękką matę. Użyj maty o grubości co najmniej dwóch cali, aby zapewnić odpowiedni komfort osobie poddawanej masażowi.

3. Rozłóż prześcieradło na stole lub macie.

Ponieważ osoba będzie się ubierać przez większość lub całą drogę do masażu, czyste prześcieradło na macie lub stole będzie zarówno bardziej higieniczne, jak i wygodniejsze dla osoby masowanej. Wyłapie ono również nadmiar oleju.

4. Przygotuj pomieszczenie.

Upewnij się, że w pomieszczeniu jest ciepło, ale nie gorąco. Jest to idealna atmosfera dla osoby, która rozluźni mięśnie, które próbujesz masować.

Puść jakąś spokojną muzykę. Przygaś światło na tyle, aby nie oślepiało w pokoju.

Zapal świece zapachowe do aromaterapii. Jest to opcjonalne i powinieneś zapytać osobę przed zapaleniem świec, ponieważ niektórzy ludzie lubią zapachy, podczas gdy inni są na nie zbyt wrażliwi.

5. Rozbierz się do poziomu komfortu.

Masaż najlepiej jest wykonywać i przyjmować bez ubrania na masowanym obszarze, szczególnie jeśli używasz olejku lub balsamu. Poproś, aby osoba rozebrała się na tyle, na ile jest jej wygodnie.

Zawsze należy zapewnić dodatkowy ręcznik lub prześcieradło poza tym, który przykrywa stół. W ten sposób osoba może się położyć i przykryć te części ciała, które nie są masowane. To sprawi, że środowisko będzie zarówno bardziej komfortowe, jak i cieplejsze, co jest relaksujące.

Jeśli prywatność jest zagrożeniem, wyjdź z pokoju, gdy osoba będzie się ubierać i przykrywać dodatkowym ręcznikiem lub prześcieradłem. Zapukaj i upewnij się, że osoba jest gotowa do ponownego wejścia do pokoju.

Jeżeli osoba pozostawiła spodnie lub bieliznę, możesz wsunąć brzeg ręcznika lub prześcieradła w pasek, aby upewnić się, że olej z masażu nie zabrudzi materiału.

6. Poproś osobę, aby położyła się twarzą w dół.

Jeśli posiadasz odpowiedni stół do masażu, oznacza to, że twarz osoby masowanej spoczywa w kołysce na twarz.

Jeśli jest to wygodne dla danej osoby, możesz również użyć poduszki lub złożonego ręcznika pod kostkami. W ten sposób można podeprzeć dolną część pleców.

Poprzedni artykułKiedy najlepiej kupić samochód z salonu?
Następny artykułKto najczęściej lubi sięgać po piwa smakowe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj