Pakujemy się na święta – praktyczne porady przed wyjazdem

Pakowanie się na świąteczny wyjazd może stanowić nie lada wyzwanie, zwłaszcza, gdy mówimy o rodzinie z dziećmi. W takiej sytuacji bez listy niezbędnych rzeczy oraz solidnych walizek się nie obejdzie. Poniżej znajdziesz kilka kluczowych porad, które pozwolą Ci na przeprowadzenie całego procesu bezstresowo!

Lista to podstawa

Wybierasz się sam lub z rodziną na kilkudniowy wyjazd do rodziny, lub przyjaciół? Sporządź listę niezbędnych przedmiotów i ubrań, które musisz ze sobą zabrać. Przemyśl swoje stylizacje na pierwszy i drugi dzień świąt, aby nie zabierać niepotrzebnie połowy swojej garderoby ze sobą. Nie rób wszystkiego na ostatnią chwilę. Przygotuj to, co chcesz zabrać ze sobą w podróż, nawet dwa dni wcześniej. Zamiast ciężkich kosmetyków wybierz ich miniaturowe odpowiedniki, które bez trudu znajdziesz w drogerii. Możesz też zaopatrzyć się w buteleczki, do których przelejesz kosmetyki. Taka praktyka jest zazwyczaj stosowana w przypadku podróży samolotem.

Zabezpiecz prezenty w bagażu

Skoro święta, to i prezenty. Jadąc do kogoś w gości w tym okresie, prawdopodobnie będziesz chciała wręczyć bliskim upominek. Trzeba go dobrze zabezpieczyć, aby nie uległ zniszczeniu w czasie podróży. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzi folia, którą możesz zabezpieczyć kruche przedmioty. Możesz także zdecydować się na zakup ochronnych pudełek, żeby upominek nie uległ zgnieceniu. Chcesz komuś podarować prezent wykonany ze szkła lub kryształu? Ochroń go folią bąbelkową i włóż między ubrania do torby. Nie zawsze gabaryty takiego delikatnego prezentu pozwalają na zabranie go ze sobą w bagażu podręcznym. Wówczas jeszcze dokładniej trzeba przemyśleć to, jak go zabezpieczyć. Owiń każdy element upominku materiałem lub folią, a wolne przestrzenie wypełnij ubraniami czy styropianowymi piankami. Nie owijaj jednak szkła zbyt szczelnie, aby nie zwiększyć ryzyka pęknięcia w przypadku uderzenia. Możesz nakleić również kartkę z napisem Fragile. Warto pamiętać, aby przewóz prezentów o niestandardowych wymiarach skonsultować z
przewoźnikiem jeszcze przed wylotem.

Solidny zestaw walizek na podróż

Ubrania, zabawki, kosmetyki, prezenty – umiejętne spakowanie całej rodziny może być prawdziwym wyzwaniem. Walizki na podróż świąteczną powinny dać nam możliwość spakowania wszystkiego, co dla nas niezbędne, bez obaw, że coś ulegnie zniszczeniu czy pomięciu. W końcu jeśli teraz zaopatrzysz się w taki zestaw, szybko może się okazać, że przyda się on na przykład na urlop wakacyjny z całą rodziną. Zanim kupisz walizki, zastanów się, z jakiego materiału zostały wykonane oraz orientacyjnie, jak często będziesz z nich korzystać. Możesz przy tym dostosować ofertę do swoich potrzeb, w końcu niekoniecznie najmniejsza czy największa będzie dla Ciebie przydatna.

Na koniec warto wiedzieć, że walizka może być także doskonałym pomysłem na prezent. Bliska Ci osoba uwielbia podróże i wiesz, że przyda jej się dodatkowa walizka w wyposażeniu? Przemyśl, jakie upodobania ma taka osoba i podaruj jej przedmiot, który będzie ją idealnie wspierać w czasie każdej, nie tylko świątecznej, podróży!

Poprzedni artykułTanie dywany? To możliwe!
Następny artykułPierwsza pomoc w pracy – o czym trzeba pamiętać

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj