Zabawne rekwizyty idealne do fotobudki

Fotobudki stały się hitem przyjęć ślubnych, komunii, większych imprez urodzinowych, a także sylwestrów i wszelkich innych imprez okolicznościowych. Ich główną zaletą jest to, że na pamiątkowe zdjęcia nie musimy czekać kilka godzin lub kilka dni, lecz chwilę po błysku flesza otrzymujemy odbitkę, a dokładnie wydruk z drukarki fotograficznej. Niezbędnym wyposażeniem wszystkich fotobudek są zabawne rekwizyty. Które sprawdzą się najlepiej?

Nie ma jakiegoś „żelaznego” zestawu zabawnych rekwizytów do fotobudki. Jednak można sformułować ogólną zasadę doboru gadżetów. Jaka to zasada, wyjaśnia doradca klienta reprezentujący internetowy Sklep Plastyczny 24: – Zalecenie jest bardzo proste: warto postarać się o to, aby w zestawie znalazły się rekwizyty ściśle związane z okazją. Na przykład evergreenem na przyjęciach ślubnych są tabliczki z napisami „I love her” i “I love him” czy zabawne teksty ratunkowe, na czele z prostym, lecz wiele mówiącym „HELP!”. Z drugiej strony możemy skorzystać z gadżetów, które sprawdzą się w każdych okolicznościach. Dobrym przykładem są szale boa, zabawne okulary i maseczki karnawałowe.

Gotowe i handmadeowe gadżety do fotobudki

Jak już zostało powiedziane, w zestawie gadżetów do fotobudki nie może zabraknąć boa, masek karnawałowych i tabliczek z zabawnymi napisami. Te ostatnie to akcesoria do zdjęć, które cieszą się zainteresowaniem na każdej imprezie. Pod warunkiem, że są dobrze dopasowane do charakteru wydarzenia. Nie zawsze możemy znaleźć gotowe tabliczki z tekstami, które dobrze oddają nasze zainteresowania i poczucie humoru. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest wykonanie własnych tabliczek.

Możemy szybko i bez większego wysiłku przygotować samodzielnie tabliczki i inne rekwizyty do zdjęć. Oto kilka najprostszych sposobów na wytworzenie zabawnych akcesoriów do fotobudki:

  • wianki i opaski – interesującym, uniwersalnym gadżetem są różnego typu nakrycia głowy: chętnie korzystają z nich dzieci, balach maskowych i mniej oficjalnych eventach (na weselu mogą okazać się mniej przydatne, bo większość pań, ale też wielu mężczyzn nie zaryzykuje zniszczenia sobie kunsztownie ułożonej fryzury) – bardzo użyteczne są też trwałe wianki ze sztucznych roślin, opaski czy ozdobne grzebienie (nie trzeba ich wpinać we włosy, lecz wystarczy zbliżyć do głowy na moment robienia fotografii),
  • okulary z drutu florystycznego – z drutu florystycznego i kawałka satynowej wstążki można w kilka chwil przygotować zabawny monokl lub okulary: z drutu wyginamy konstrukcję, którą możemy np. owinąć wstążką, bibułą lub okleić kolorowymi piórkami,
  • tabliczka lub drewniane serce z napisem – jeżeli potrzebujemy naprawdę błyskawicznie i z jak najmniejszym wysiłkiem wytworzyć rekwizyt, to powinniśmy sięgnąć po przedmioty do ozdabiania w technice decoupage: drewniana tabliczka, serce ze sklejki czy ze styropianu doskonale nadaje się do wypisania markerem dowolnej sentencji – warto też pozostawić zapas tabliczek i pisaki do dyspozycji osób korzystających z fotobudki: kreatywna zabawa może okazać się bardzo wciągająca,
  • balony zamiast tabliczek – tabliczki łatwo jest zastąpić balonami: możemy udostępnić wybór balonów z zabawnymi rysunkami i napisami: dmuchanie balonów w parach czy większych grupach jest świetnym sposobem na wyluzowanie się, a w efekcie na wykonanie naturalnych i oryginalnych fotografii,
  • farby do malowania twarzy – na imprezach dla dzieci super pomysłem może być stanowisko do malowania twarzy: specjalne kredki i farby do ciała zawsze dostarczają najmłodszym mnóstwa frajdy i doskonale prezentują się na zdjęciach.

Animator czy asystent do obsługi sprzętu fotograficznego?

O atrakcyjności fotobudki decyduje nie tylko wyposażenie. Zabawne rekwizyty mają wielką moc przyciągania, jednak najlepsze efekty daje odpowiednia obsługa. Może to być asystent, czyli osoba, która zajmuje się obsługą sprzętu fotograficznego i dba o komfort osób korzystających z fotobudki. Jednak znacznie lepsze efekty daje zatrudnienie wykwalifikowanego animatora zabawy. Jest to szczególnie ważne w przypadku imprez dla dzieci. Clown czy postać z bajki mogą zachęcić dzieci do fotografowania się, podpowiedzieć wybór gadżetów i przede wszystkim służyć za partnera do fotografii.

Animator przydaje się też bardzo na weselach. O ile młodszego pokolenia nie trzeba przekonywać do korzystania z fotobudki, to przełamanie oporów dziadków czy starszych rodziców Państwa Młodych może być sporym wyzwaniem. Profesjonalny aktor, pedagog czy inna osoba obdarzona umiejętnościami showmana, są w stanie zamienić banalne fotografowanie się w prawdziwy spektakl i radosną zabawę dla wszystkich gości weselnych.

Gdy na imprezach okolicznościowych pojawiły się pierwsze fotobudki, wybuchła wielka moda na tę formę uatrakcyjniania wesel oraz innego typu przyjęć i imprez okolicznościowych. Obecnie nie budzą już niczyjego zdziwienia i nieco się opatrzyły. Dlatego szczególnie starannie należy dobierać rekwizyty i zatrudnić utalentowanego animatora. Wszystko po to, aby stworzyć warunki do wykonania estetycznych fotografii w atmosferze przyjemnej zabawy.

Poprzedni artykułKsiążki z zakresu komunikacji i mediów. Którymi pozycjami warto się zainteresować?
Następny artykułNa czym polega innowacyjność działania kotłów Noel drugiej taryfy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj