Wyprzedaż rocznika 2020 – ile można zaoszczędzić?

Końcówka roku to moment, którego wyczekuje wielu kierowców planujących nabyć nowe auto. Właśnie wtedy rusza wyprzedaż rocznika pozwalająca na poczynienie sporych oszczędności związanych z zakupem fabrycznie nowego pojazdu. Sprawdź, ile możesz zyskać na takiej akcji promocyjnej.

Wyprzedaż rocznika to akcja organizowana przez dealerów, której celem jest szybka sprzedaż „starego stocku”. Chodzi o to, aby zrobić miejsce na nowe pojazdy – takie, które dotrą do salonu za kilka miesięcy. Przynosi to obopólne korzyści – dealerzy mogą liczyć na skuteczną sprzedaż, a klienci – na zakup pojazdu w przystępniejszej cenie.

Im droższy model, tym większe oszczędności

Nie da się jednoznacznie określić kwoty możliwych do poczynienia oszczędności. Jedna z zasad jest taka, że im droższy model, tym większych obniżek cenowych można się spodziewać.

Za przykład niech posłuży wyprzedaż rocznika 2020 organizowana przez markę Toyota. W tym przypadku można liczyć na spore obniżki cenowe, np.:

  • Nowy Yaris – rabat do 6 200 zł,
  • Corolla Hatchback – rabat do 18 200 zł,
  • Corolla Sedan – rabat do 16 800 zł,
  • RAV4 Hybrid – rabat do 22 000 zł,
  • Camry – pakiet korzyści do 27 200 zł.

Jak wynika z powyższego, minimalna wysokość zniżki to aż kilka tysięcy złotych!

Im późniejszy okres wyprzedaży, tym wyższe zniżki

Jeśli kierowca liczy na większe zniżki, może wstrzymać się z zakupem do ostatnich dni wyprzedaży. Wówczas dealerzy proponują wyższe rabaty – po to, aby zachęcić potencjalnych nabywców do zawarcia transakcji. Pozwala to zaoszczędzić dodatkowe kilka tysięcy złotych.

Pamiętaj jednak, że zwlekanie z zakupem auta na ostatnią chwilę nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy masz upatrzony model. Może się bowiem okazać, że ktoś cię uprzedzi i nabędzie auto szybciej niż ty.

Jeżeli nie zależy ci na konkretnym modelu – wersji silnikowej, wersji wyposażenia czy kolorze nadwozia – możesz poczekać do końca wyprzedaży. Jeśli jednak masz sprecyzowane wymagania, pojazd kup od razu.

Wybierz promocyjne finansowanie, by zyskać jeszcze więcej

Wyprzedaż rocznika może przynieść znacznie większe oszczędności, jeśli skorzystasz z promocyjnego finansowania. Banki współpracują z salonami samochodowymi, proponując atrakcyjne warunki.

Za przykład może posłużyć Kredyt 50/50 – Promocja na Wyprzedaż 2020 dostępny w Toyota Banku. Argumentem przemawiającym na korzyść jest przystępne RRSO – 2,5% oraz tylko 50% wpłaty własnej.

Pamiętaj, aby porównać dostępne oferty kredytowe – po to, aby nie przepłacać. Jeśli skorzystasz z promocyjnych warunkach, oszczędności wynikające z rabatu wyprzedażowego będą znacznie większe.

Poprzedni artykułNiezwykła historia czeskiej korony. Czemu ma tak niski kurs?
Następny artykułZlewy granitowe idealne do mojej kuchni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj