Wyglądać młodziej, ale bez efektu sztuczności? Sprawdź, czy stymulatory tkankowe to coś dla Ciebie!

Zabieg z ich użyciem znajduje zwolenniczki zarówno wśród fanek medycyny estetycznej, jak i zwolenniczek naturalnego wyglądu – stymulatory tkankowe doskonale odmładzają, lecz nie nadają twarzy efekt sztuczności. Nie zmieniają owalu twarzy i tym różnią się od wypełniaczy. Naturalnie stymulują komórki twarzy do regeneracji i są w pełni biozgodne ze skórą. Zobacz, czy kwalifikujesz się do zabiegu z ich użyciem.

Czym są stymulatory tkankowe?

Stymulatory tkankowe, jak sama nazwa wskazuje, stymulują tkanki do procesów samonaprawczych. Pobudzają skórę do regeneracji i produkcji kolastyny, kolegenu i kwasu hialuronowego – naturalnych składników, które odpowiadają za jej jędrność i młody wygląd. Podaje się je w skórę w formie iniekcji, czyli niebolesnych zastrzyków specjalną igłą. Sam zabieg jest raczej bezbolesny i nie powoduje wielkiego dyskomfortu. Po zabiegu mogą być widoczne jedynie niewielkie zasinienia na obszarze iniekcji.

Stymulatory tkankowe – wskazania do zabiegu

Wskazaniem do zabiegu może być zarówno profilaktyczne działanie anti-aging, jak i chęć widocznej poprawy wyglądu skóry. Pierwsze efekty są widoczne od razu, a z czasem pogłębiają się – skóra pobudzona do regeneracji produkuje białka tkankowe i po kilku dniach zaczyna promieniować młodszym wyglądem. Warto podkreślić, że stymulatory tkankowe nie zmieniają rysów twarzy, ale pobudzają skórę od samoodnowy. Wskazaniami do zabiegu mogą być zarówno pierwsze zmarszczki, jak i pogłębione już zmarszczki mimiczne i statyczne, takie jak lwia zmarszczka, bruzdy marionetkowe, kurze łapki i inne.

Do gabinetów urody na stymulatory tkankowe mogą zgłosić się osoby ze skórą o utraconej jędrności, poszarzałą cerą, z chomikami czy cieniami pod oczami. Produkty z bursztynianem sodu doskonale działają na worki pod oczami, natomiast z kwasem hialuronowym doskonale nawilżają skórę. Niektóre preparaty, które wstrzykuje się w skórę w celu pobudzenia jej do procesów regeneracyjnych, rekomenduje się również w przypadku blizn i rozstępów.

Kto nie może skorzystać z zabiegu? Przeciwwskazania

Choć stymulatory tkankowe są uważane za bezpieczne, biozgodne i zawarte w nich składniki zwykle naturalnie występują w skórze, jak każdy zabieg mają przeciwwskazania. Mogą skorzystać z zabiegu wszystkie zdrowe, pełnoletnie osoby. Ze skorzystania z upiększających zastrzyków wyklucza ciąża i karmienie piersią oraz szereg chorób autoimmunologicznych, wirusowych i nowotworowych.

Przeciwwskazaniami są również zaburzenia krzepliwości krwi, aktywna i skłonność do tworzenia się blizn przerostowych. Również osoby z gorączką czy stanami zapalnymi nie powinny decydować się na zabieg. O wszelkich niepokojących stanach powinno się przed skorzystaniem z iniekcji poinformować personel.

Prawidłowo przeprowadzony zabieg z użyciem dobrze dobranego do problemu stymulatora pozwala na efekty już po pierwszym razie. Wykonanie serii zabiegów pobudzi skórę do regeneracji, wypełni zmarszczki, rozpromieni cerę i zredukuje przebarwienia. Stymulatory mogą być doskonałym i naturalnym sposobem na zatrzymanie młodego wyglądu na dłużej!

Poprzedni artykułMakijaż powiększający oczy – triki makijażowe, które musisz znać
Następny artykułZoofizjoterapia – kiedy weterynarz może zalecić zabiegi rehabilitacyjne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj