Ubezpieczenie OC przez Internet

Ważna polisa OC to obowiązek każdego właściciela samochodu i bez względu na to, jak często z niego korzysta. Za jej brak grożą poważne kary. Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC?

Polisa OC

Niektórzy kierowcy przez wiele lat przedłużają polisę OC u tego samego ubezpieczyciela. Gdy kończy się ważność dokumentu, agent przesyła propozycję przedłużenia go o kolejny rok. Nawet jeżeli oferuje jakieś zniżki, nie oznacza to wcale, iż jest to najlepsza oferta dostępna na rynku. Najczęściej klienci przyjmują podane warunki, gdyż nie mają czasu na poszukiwania lepszych ofert, a obawiają się przeoczenia terminu ważności. Nie chcą poruszać się po drogach bez ważnego ubezpieczenia OC i narażać się tym samym na wysokie kary.

Chociaż OC regulowane jest ustawą, to jego cenę ustala ubezpieczyciel. Uzależniona jest ona od indywidualnych czynników, takich jak wiek kierowcy, bezwypadkowa jazda, marka i wiek samochodu, a nawet jego kolor i miejsce parkowania. Warunki ochrony będą w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym takie same, nie warto więc przepłacać. Należy poszukać najtańszej możliwej składki. Kluczowe jest znalezienie optymalnej oferty dla danego właściciela auta.

Jak znaleźć najtańszą ofertę?

Rynek ubezpieczeniowy zmienia się każdego roku, dlatego zadowolenie z aktualnej polisy nie musi oznaczać, że jej przedłużenie będzie równie korzystne. Aby znaleźć najtańszą polisę OC, nie ma konieczności poszukiwania ubezpieczycieli i zapoznawania się z wieloma ofertami. Byłoby to czasochłonne i nie gwarantowało, że znajdziemy dla siebie najlepszą składkę. W skutecznym poszukiwaniu najtańszego OC pomoże nam Internet. Bez wychodzenia z domu i tracenia cennego czasu najlepsze oferty poznamy w kilka minut. Wystarczy skorzystać porównywarki ubezpieczeń. Kalkulator OC dostarczy nam wszystkich, niezbędnych informacji.

Jak działa kalkulator on-line?

Po wejściu na stronę kalkulatora wystarczy wypełnić prosty formularz. Odpowiada się w nim na typowe pytania, takie jak na przykład:

• wiek kierowcy,

• marka samochodu,

• pojemność silnika.

Zajmuje to tylko chwilkę. Program analizuje dane z formularza i po kilku minutach otrzymujemy zestawienie najlepszych dla nas ofert różnych ubezpieczycieli. Takie uporządkowanie pozwala na prosty wybór najkorzystniejszej oferty. Możemy również od razu kupić wybraną polisę OC. Jeżeli mamy problem z obsługą formularza albo potrzebujemy porady, możemy skorzystać z pomocy z bezpłatnej pomocy agenta. Warto zaznaczyć, że wypełnienie formularza i skorzystanie z pomocy nie wiąże się z koniecznością zakupu polisy. Program jest całkowicie darmowy i może z niego skorzystać każdy właściciel auta, bez zobowiązań.

Czy warto skorzystać z kalkulatora?

Sprawdzając oferty towarzystw ubezpieczeniowych telefonicznie lub stacjonarnie, trudno jest wybrać najtańszą. Nie ma zbyt wielu możliwości porównania ich. Każdy agent przedstawia swoją polisę jako najkorzystniejszą, licząc na prowizję. Kalkulator OC daje możliwość darmowego porównania różnych ofert skrojonych na miarę indywidualnych potrzeb. To obiektywne ich przedstawienie, pozwalające na rozsądny wybór.

Porównując różne oferty polisy OC, można zyskać nawet kilkaset zł. Nie warto przepłacać, gdy można mieć najtańsze ubezpieczenie na rynku i to bez wychodzenia z domu czy straty czasu.

Poprzedni artykułPrzeprowadzka do Niemiec. Jak się do tego przygotować?
Następny artykułMasturbatory dla panów. Propozycje ofertowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj