Teatralny savoir vivre – o tym warto wiedzieć!

Wizyta w teatrze to bardzo ciekawa forma rozrywki i możliwość doświadczenia tak zwanej kultury wysokiej. Wszyscy, którzy odwiedzają to miejsce, cenią je za magiczny charakter oraz niepowtarzalną atmosferę. Teatr, w przeciwieństwie do kina, dostarcza widzom bezpośrednich, niemal namacalnych wrażeń. Bliskość aktorów, niepowtarzalność występów, różnorodność spektakli – to wszystko czeka na nas w teatralnych murach. Odwiedzając teatr, powinniśmy jednak pamiętać o kilku bardzo istotnych zasadach.

Przygotowania czas zacząć

Do teatru należy się odpowiednio ubrać. Jeansy, adidasy i luźna koszulka nie wchodzą w grę. Oczywiście nie musimy od razu zakładać pełnego garnituru czy najbardziej szykownej kreacji. Nasz strój powinny jednak wyróżniać schludność i elegancja. Warto także postawić na stonowane kolory i klasyczne fasony. Dobranie kreacji w znacznej mierze zależy od charakteru wydarzenia. W teatrach oprócz tradycyjnych spektakli często czekają na nas różnego rodzaju widowiska, na przykład występy baletowe. Na stronie https://teatrszekspirowski.pl/ oprócz ciekawych przedstawień znajdziemy również wiele innych wartych uwagi wydarzeń kulturalnych.

Z pełną kulturą

Spóźnienia w teatrze są niedopuszczalne. Warto pojawić się na miejscu przynajmniej kilkanaście minut przed spektaklem. Dzięki temu bez problemu znajdziemy miejsce parkingowe, oddamy ubrania wierzchnie do szatni i na spokojnie zajmiemy swoje miejsca. Ten ostatni element jest szczególnie ważny. Przyjście na czas to dowód szacunku zarówno do pozostałych widzów jak i aktorów.

Skoro już o widowni mowa. Podczas spektaklu obowiązuje całkowita cisza. Rozmowy, zabawa telefonem (w tym nagrywanie lub robienie zdjęć) i jedzenie są zabronione. Co ciekawe, nie zawsze należy bić brawo. Zazwyczaj w trakcie trwania przedstawienia widzowie nie wykazują entuzjazmu. Oklaski są bardzo mile widziane na samym końcu występu. Aktorzy na pewno poczują się wtedy docenieni.

Równie ważne jak wejście na widownię, jest jej opuszczenie. Z miejsc wstajemy dopiero po zakończeniu spektaklu. Oczywiście, gdy w sali zapalą się światła, nie możemy się przepychać. Należy spokojnie zaczekać na swoją kolej.

Poprzedni artykułCzy wiesz, jak wygląda praca kipera?
Następny artykułJak przebiega proces certyfikacji WELL z perspektywy inwestora?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj