Spacerówki dla dzieci. Propozycje zakupowe

Kiedy niemowlę zaczyna siadać i denerwować się, gdy kładziemy je w gondoli, to znak, że czas rozważyć zakup wózka spacerowego. Moment ten następuje zazwyczaj ok. 6-7 miesiąca życia dziecka, kiedy waga malucha zaczyna przekraczać 9 kg. Rodzice zadają sobie wtedy pytanie: jaką spacerówkę wybrać? W niniejszym artykule przyjrzymy się najpopularniejszym modelom i rozwiązaniom stosowanym w wózkach spacerowych.

Komfort i bezpieczeństwo

Przy zakupie wózka kierujemy się przede wszystkim dobrem dziecka, dlatego idealny model powinien zapewniać mu wygodną i bezpieczną przejażdżkę. Wybierając spacerówkę, warto zwrócić szczególną uwagę na konstrukcję jej siedziska, które musi być przestronne i rozkładane w prosty sposób, tak by móc ustawić oparcie w określonej pozycji, nie tylko siedzącej, ale też leżącej. Regulowany powinien być również podnóżek – podobne rozwiązania posiada większość dobrej jakości spacerówek, które znajdziemy w ofercie renomowanych sklepów, takich jak Świat Dziecka w Krakowie. Jeśli chodzi o komfort dziecka, to należy także przyjrzeć się konstrukcji budki, która powinna zapewniać dziecku odpowiednio dużo miejsca, ale też chronić je przed czynnikami atmosferycznymi – nie tylko przed deszczem i wiatrem, ale też przed promieniowaniem słonecznym. W tym celu niektóre modele, np. marki Kinderkraft i Joie, wyposażono w budki wykonane z materiału wodoodpornego z dodatkowym filtrem UPF 50+. W kontekście bezpieczeństwa dziecka istotne znaczenie ma również system pasów 5-punktowych z miękkim wykończeniem. Oprócz tego spacerówka musi też posiadać pałąk zabezpieczający, najlepiej z możliwością łatwej regulacji i wypięcia, a także hamulec. Do tego warto też zwrócić uwagę na koła – tu doskonale sprawdzą się te wykonane z tworzywa odpornego na przebicie i ścieranie.

Lekkość i funkcjonalność

Dobra spacerówka powinna być komfortowa i bezpieczna dla dziecka, ale musi też być wygodna w obsłudze i poręczna dla rodzica, który będzie prowadził wózek. W związku z tym przy wyborze idealnego modelu warto zwrócić uwagę na ciężar wózka. Niektóre spacerówki, np. wózki Espiro Art czy też modele Kinderkraft Lite up ważą zaledwie 6 kg. Istotne znaczenie ma również składana konstrukcja wózka, która ułatwia jego przewożenie w samochodzie czy przechowywanie w domu. Niektóre modele składają się w tradycyjną parasolkę, inne w kostkę, jak wspomniany wcześniej model Lite up marki Kinderkraft. Anex Air-X po złożeniu do kompaktowych rozmiarów może służyć nawet jako bagaż podręczny w trakcie podróży samolotem.

Dodatkowe rozwiązania

W spacerówce nie może zabraknąć dodatkowych funkcjonalności, które sprawią, że każda przejażdżka będzie łatwiejsza i przyjemniejsza. W tym celu niektóre modele wyposażone są w dodatkowe osłony, np. folie przeciwdeszczowe i okrycia, np. śpiworki na nóżki. Ponadto przydatne są także rozwiązania i akcesoria do przechowywania rzeczy dziecka, ale też np. zakupów. Dlatego też niektóre modele posiadają kosze, torby podróżne, dodatkowe kieszenie, a nawet uchwyty na kubek. Spacer z tak wyposażonym wózkiem to sama przyjemność.

Poprzedni artykułCarsharing minutowy i dobowy – wygodne formy wynajmu aut na krótki termin
Następny artykułZakup części samochodowych online. Czy to się opłaca?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj