Sklep piłkarski – jaki sprzęt treningowy wybrać do piłki nożnej?

Trenowanie piłki nożnej nie opiera się tylko na bieganiu za piłką, jest to także sport, który wymaga treningów podczas których wykonuje się masę różnych ćwiczeń, dzięki którym poprawiamy swoją sprawność i orientację, a także taktykę gry. Do tych różnych ćwiczeń przydatne są akcesoria, w które warto się zaopatrzyć. Bez akcesoriów można sobie radzić, jednak znacznie ułatwiają i urozmaicają one trening, dodatkowo dzięki nim szybciej kształtujemy swoją technikę i robimy postępy.

Profesjonalny sklep piłkarski i wybór różnych piłek

Piłki nożne można kupić w różnych rozmiarach, które są numerowane cyframi od 1 do 5. Najczęściej spotyka się wersję z numerem 5. Z tego rozmiaru korzystają profesjonalni piłkarze, a także dorośli zawodnicy i duża część starszej młodzieży. Skoro tak przedstawia się sytuacja, pojawia się pytanie czy warto zaopatrzyć się także w mniejsze rozmiary piłki do gry? Każdy dobrze zaopatrzony sklep piłkarski posiada piłki w różnych rozmiarach oraz obsługę, która pomoże nam w dobraniu piłki do gry wedle naszych potrzeb. W jakich sytuacjach warto jest mieć mniejsze piłki do gry?

Pierwszą zasadniczą sprawą jest to, że piłki nożne w rozmiarze 4 bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku osób, które zaczynają swoją przygodę z piłkarskimi treningami. Piłki w takim rozmiarze dobrze sprawdzą się również, kiedy osoba trenująca to młodzież. I jak można się domyślić, jeszcze mniejsze rozmiary dobrze sprawdzą się u dzieci. W takim razie, czy warto zaopatrzyć się w piłki w różnych rozmiarach? W takich przypadkach, będzie to dobre rozwiązanie dla trenerów, którzy pracują z zawodnikami w różnym wieku – od juniorów, po seniorów. Jednak nie jest to jedyny powód dla którego warto jest mieć piłki w różnym rozmiarze. Kolejnym powodem jest to, że tak jak dla młodszych zawodników duże piłki mogą być swego rodzaju utrudnieniem, tak dla starszych i większych zawodników mniejsze piłki mogą stanowić pewne wyzwanie i wymagać trochę większej precyzji – co przydaje się podczas treningów i poprawia naszą sprawność.

Jeśli szukasz pełnego wyposażenia piłkarskiego odwiedź ten sklep futbolowy, który posiada także internetowy sklep piłkarski i wybierz coś dla siebie – sklep piłkarski ZINA:

W jaki sprzęt piłkarski warto się zaopatrzyć?

Do sprzętów w jakie warto się zaopatrzyć należą:

  • pachołki
  • drabinka koordynacyjna
  • wyższe pachołki do ok. 25 cm
  • tablica taktyczna, trenerska do piłki nożnej
  • płotek koordynacyjny duży

Jednym z najbardziej efektywnych i najwięcej wnoszących sprzętów do treningu jest płotek koordynacyjny. Ten sprzęt jest bardzo prosty w budowie i niezwykle efektywny w podnoszeniu umiejętności. Drabinka koordynacyjna składa się z dwóch ramion pomiędzy którymi znajduje się taśma, bądź innego rodzaju łączenia, które wyznaczają następne pola. Całą drabinkę kładzie się na ziemi i w ten sposób uzyskuje się szereg prostokątów, na których w trakcie treningu można stawiać stopy, przy czym nie można nadepnąć na żadną z linii.

Ćwiczenia jakie wykonuje się z drabinką koordynacyjną polegają na różnych kombinacjach przeskoków – obunóż do kolejnych pól (przodem lub bokiem – najpierw jednym potem drugim); jedną nogą naprzemiennie lub jedną nogą przez cała drabinkę (w kolejnej serii należy zmienić nogę, by uniknąć niechcianego kształtowania asymetrii). Takie ćwiczenia z pozoru mogą wydawać się bardzo dziecinne, jednak dla piłkarzy są one bardzo istotne. Poprawiają one koordynację ruchową, przy czym wpływają także na jakość pracy nóg. Najwięcej efektów z pracy na pachołkach można zauważyć u dzieci w wieku około 11 – 12 lat. Jeśli rozpoczynasz swoją przygodę z treningami piłkarskimi koniecznie odwiedź sklep piłkarski lub sklep piłkarski online i znajdź wszystko czego potrzebujesz do poprawienia swoich umiejętności.

Poprzedni artykułMontaż przewlekany THT – co to takiego?
Następny artykułDaj się uwieść włoskim winom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj