Składniki kosmetyczne, które zapewniają szczupłą sylwetkę – komentarz ekspercki

Choć kosmetyki nie zastąpią ćwiczeń fizycznych i właściwych nawyków żywieniowych, mogą wspomóc nas w walce o wymodelowaną, zgrabną sylwetkę. Warto już teraz dowiedzieć się, jak przygotować nasze ciało na lato, aby czuć się swobodnie i atrakcyjnie. Jaka jest zależność pomiędzy tkanką tłuszczową, cellulitem a kosmetykami i modelowaniem sylwetki? Wyjaśnia Olga Kamińska, Training Manager marki Biologique Recherche.

Co wpływa na rozrost tkanki tłuszczowej?

Olga Kamińska: Rozrost tkanki tłuszczowej spowodowany jest dodatnim bilansem energetycznym, który jest skutkiem nieprawidłowej diety, braku ruchu oraz zaburzeń ze strony układu hormonalnego.

W jaki sposób cellulit jest z nią powiązany?

Olga Kamińska: Cellulit powstaje w określonych miejscach, a mianowicie na udach, biodrach, pośladkach i brzuchu. Jego lokalizacja jest powiązana z obszarami większego odkładnia się tłuszczu. Przyrost masy ciała i zwiększenie tkanki tłuszczowej predysponuje do wystąpienia lub powiększenia cellulitu, ale może on pojawić się również u osób o prawidłowej masie ciała.

Czy cellulit może być szkodliwy dla zdrowia?

Olga Kamińska: Cellulit jest przede wszystkim defektem, który w zależności od stopnia zaawansowania może powodować, że nasze ciało nie będzie wyglądało atrakcyjnie. Późniejsze stadia cellulitu mogą powodować bolesność w obszarze jego występowania.

W jaki sposób można go zredukować i wymodelować sylwetkę?

Olga Kamińska: Do walki z cellulitem należy podejść wielokierunkowo. Przede wszystkim należy ją rozpocząć od zmiany nawyków żywieniowych oraz zwiększyć aktywność fizyczną. Ważnym aspektem jest również włączenie odpowiednich zabiegów profesjonalnych, które wspomogą modelowanie sylwetki. Najważniejsze jest jednak regularne stosowanie produktów o działaniu poprawiającym krążenie, uszczelniającym naczynia i usprawniającym przepływ chłonki oraz działających lipolitycznie. Stosowane produkty w pielęgnacji domowej warto wspomóc użyciem specjalnej rękawicy do masażu, która będzie usprawniać krążenie oraz zwiększy aktywność działania składników zastosowanych
w kosmetykach.

Które składniki kosmetyczne nam w tym pomogą?

Olga Kamińska: Do składników antycellulitowych możemy zaliczyć lipazę, enzym stymulujący rozpad trójglicerydów w komórkach tłuszczowych oraz hialuronidazę, enzym pomagający usunąć nadmiar wody. W pielęgnacji skóry dotkniętej cellulitem doskonale sprawdzi się kofeina, sok z bażyny czarnej, wyciąg z bluszczu i alg czerwonych.

Poprzedni artykułSposoby na wiosenny makijaż
Następny artykułRozstępy? Znajdź na nie sposób – komentarz ekspercki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj