Skarbnica Narodowa radzi, jak przechowywać numizmaty. Poznaj opinie ekspertów!

Przechowywanie numizmatów to niezwykle istotna sprawa: numizmaty nie są odporne na upływ czasu, szczególnie najstarsze z nich potrzebują odpowiedniego przechowywania i pielęgnacji.

Odpowiednie przechowywanie numizmatów powinno zapewnić im ochronę przed uszkodzeniami mechanicznym i chemicznymi, prowadzącymi m.in. do korozji i powstawania patyny. Przy zabezpieczaniu okazów warto pamiętać przed wszystkim o tym, że metale i stopy, z których wykonywane są monety i medale, charakteryzują się różną reaktywnością. Najodporniejsze jest złoto, najmniej zaś – miedź i jej stopy.

Klasery – praktyczny sposób

Klasery to nie tylko jeden z najłatwiejszych sposobów na przechowywanie monet – to przede wszystkim praktyczne rozwiązanie. Jeżeli kolekcjonujemy monety tej samej wielkości, wystarczy, że kupimy klaser wyposażony w okienka jednego rozmiaru. Jeżeli do naszej kolekcji należą bardzo zróżnicowane numizmaty – nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zastosować różne z rozmiarów przegródek obok siebie. Możliwość dowolnej personalizacji stron pozwala na dopasowanie klasera do posiadanych numizmatów i ich piękne wyeksponowanie.

Palety bądź kuferki – idealne na wystawę

Kuferki to rozwiązanie niemal luksusowe: wyglądają naprawdę pięknie i możemy dostosować ich materiał, kolor i wykończenie do własnych potrzeb i wymagań. Palety i kuferki pozwalają na przechowywanie nie tylko monet, lecz także medali czy odznaczeń – wszystko zależy od formy okienek, którą wybierzemy.

Kapsuły ochronne – dla perełek z Twojej kolekcji

Umieszczenie numizmatu w kapsule to świetny sposób na zabezpieczenie i wyeksponowanie prawdziwych perełek z Twojej kolekcji. Co ważne, monety przechowywane w kapsułach i kapslach mogą być z powodzeniem eksponowane i ustawiane w widocznych miejscach. Stawiając na takie rozwiązanie zabezpieczysz numizmat przez uszkodzeniami mechanicznymi i negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.

Pamiętajmy: wybierając numizmaty warto kierować się opiniami – radzimy zapoznać się z opiniami o Skarbnicy Narodowej, jednym z najlepszych sprzedawców monet. Odpowiednio wybrane, certyfikowane monety zasługują na odpowiednie przechowywanie – wystarczy zastosować jedną z opisanych wyżej metod.

Poprzedni artykułJęzyki obce najbardziej przydatne na rynku pracy. Sprawdź, których warto się uczyć!
Następny artykułWieczorne obrzęki kończyn dolnych – jak z nimi walczyć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj