Rowerek trójkołowy, czyli aktywność dla maluchów

Wiosna zaprasza do parku, do lasu, na spacery i na rowerowe wyprawy. Nie tylko miłośnicy aktywności sportowych wiedzą, jak ważną inwestycją jest pokazanie dziecku, że ruch to zdrowie, że warto umieć jeździć na rowerku czy hulajnodze, granie w piłkę jest bardzo przyjemne, a basen to nie tylko rekrutacja w głowie. Oczywiście najważniejszy jest przykład oraz dopasowanie każdej aktywności do potrzeb najmłodszych i tych nieco starszych. Kluczem zawsze będzie dobór takiego sprzętu, z którym dziecko sobie poradzi i który będzie inspirować do kolejnych prób, a także da bardzo dużo satysfakcji. I dlatego jednym z pierwszych dodatków jest niezmiennie rowerek trójkołowy.

Jaki rowerek trójkołowy wybrać?

Niezwykle ważne jest to, jaki rowerek trójkołowy wybierzemy i kiedy zdecydujemy się na to, by maluch podjął pierwsze próby. Przede wszystkim sprzęt musi być dopasowany do wieku, zdolności ruchowych, poziomu rozwoju i upodobań dziecka. Nie może zniechęcać do podjęcia aktywności, musi być bezpieczny i funkcjonalny. Producenci oferują bardzo różne propozycje, więc można założyć, że bez problemu znajdziemy te idealne, które sprawią, że każda wyprawa będzie pełna przygód. Po rowerek trójkołowy czy biegowy najczęściej rodzice sięgają wówczas, gdy dziecko jest już bardzo aktywne i chętne do tego, by samodzielnie poznawać świat. To idealny moment, by wyrobić w nim nawyk aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu.

Dopasowany do potrzeb

W sklepach znaleźć można bardzo różne rowerki trójkołowe. Różnią się przede wszystkim materiałami, rozmiarami, wyglądem czy przeznaczeniem i teoretycznie każdy z tych czynników może mieć wpływ na to, czy maluch pokocha tę aktywność. Przede wszystkim wyróżnić można rowerek trójkołowy z korbami umieszczonymi na przednim kole oraz taki z klasycznym napędem łańcuchowym. Ten układ będzie znacząco decydować o technice jazdy a także o pozycji, jaką dziecko w czasie ruchy zajmie. Wielu rodziców inwestuje również w modele 4w1 czy choćby 3w1. Taki rowerek trójkołowy przypomina czasem wózek spacerowy. Jest dodatkowo wyposażony w daszek, koszyki, uchwyt do sterowania, a czasem też interaktywne dodatki. Najczęściej tego typu modele są wybierane dla maluszków w wieku około 10 miesięcy i mogą być bardzo dobrym wstępem do nauki jazdy. Z drugiej strony taka forma daje również rodzicom kontrolę nad tym, co dziecko robi. Poza tym znaleźć można również małe, lekkie i plastikowe rowerki z plastikowymi kołami, a także te, które mają stalową bądź aluminiową ramę, gumowe koła, a nawet przyczepki. Oczywiście takie propozycje będą bardziej wytrzymałe, ale też cięższe.

Poprzedni artykułJak wybrać kółka do pływania dla dzieci?
Następny artykułZłote kolczyki dla małej dziewczynki. Czy to dobra opcja?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj