Przewód głośnikowy – jaki jest najlepszy?

Przewody głośnikowe są niezwykle ważnym składnikiem własnego systemu audio. Jak przedtem nie stworzono narzędzia pomiarowego, jaki w sposób odpowiedni zmierzyłby wpływ przewodu na brzmienie dźwięku, natomiast wiadomo iż do odpowiedniej pracy narzędzi konieczne są dobrze wybrane kable. Już na samym starcie należałoby poruszyć dość ważną sprawę – ile powinniśmy dać na zakup własnego wyposażenia. Z góry należy stwierdzić, iż nie należałoby oszczędzać na tego rodzaju osprzęcie, z prostej przyczyny. Pozorna oszczędność może nam spłatać figla w najmniej spodziewanym czasie.

Przewody głośnikowe – parametry przewodnika oraz izolatora

Jak w wypadku wszelkich kabli elektrycznych, w przewodach głośnikowych też typ przewodnika ma znaczenie dla całej instalacji. Dobierając kable, należałoby pominąć te w najmniejszych cenach, gdyż może ona pochodzić ze słabszej klasy produktu. Niższy stop miedzi powoduje, iż choćby przewody głośnikowe o dużej grubości mogą wywoływać duży opór. Więc dźwięk będzie mało wyrazisty, natomiast przewody mogą błyskawicznie się ogrzewać.

Jaka długość będzie dobra?

W tymże wypadku reguła jest jedna – im krótszy jest przewód do subwoofera, tymże lepiej (sprawdź przewody na stronie https://instalaudio.pl/category/przewody-przewody-do-subwoofera). Niewątpliwie nie idzie o to, by przewody pomiędzy głośnikami natomiast wzmacniaczem były wyciągnięte jak struny, jednak przesadzanie z długością oraz kupowanie na zapas mija się z zamiarem. Trzymanie kilkumetrowego zwiniętego przewodu za szafką jest ryzykowne oraz negatywnie oddziałuje na jakość dźwięku. Kabel ethernet winien bezpośrednio płynąć pomiędzy wzmacniaczem oraz głośnikami bez napięcia, jednak też bez nadmiernych zapętleń. Kable ethernet znajdziesz na https://instalaudio.pl/category/przewody-przewody-ethernet

Wybór dobrego przewodu głośnikowego

Niezwykle ciężko jest oczywiście określić jaka forma oraz jakie produkty zastosowane do produkcji przewodu są najdoskonalsze. Wytwórcy ubiegają się w najróżniejszych patentach zachwalając własne artykuły natomiast cena przy tymże szybuje bardzo do góry. Jednaj jest parę elementów na jakie należałoby zwrócić uwagę. Jednym spośród nich jest „rezultat naskórkowości” jakie jest naturalnym zjawiskiem zachodzącym przy niezwykle dużych częstotliwościach, wówczas elektrony chodzą po zewnętrznej części przewodu sygnałowego.

Dobry wybór

Wybierając przekrój, który ma przewód głośnikowy, należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na moc kolumn głośnikowych, do jakich będą prowadzone przewody. W uogólnieniu, przyjmuje się trzy pewne przekroje przewodów: 1,5 mm2, 2,5 mm2 oraz 4 mm2. Te pewne przekroje należy wykorzystywać zgodnie z kolejnością. Pierwszy do kolumn głośnikowych o mocy do 70 watów, kolejny przekrój do kolumn o mocy od 70 do 120 watów, ostatni natomiast do kolumn o mocy od 120 do 200 watów. Przewody głośnikowe dostępne są na https://instalaudio.pl/category/przewody-przewody-glosnikowe.

Poprzedni artykułJak używać kosiarki, by uniknąć usterek i awarii?
Następny artykułJakie ubrania powinny się znaleźć w szafie każdego przedszkolaka?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj