Przepis na udaną imprezę integracyjną. O tym musisz pamiętać!

Zorganizowanie udanej i godnej zapamiętania imprezy integracyjnej jest nie lada wyzwaniem. Takie okoliczności zbliżają jednak pracowników i pozytywnie wpływają na atmosferę w firmie. Jeśli to Ty jesteś odpowiedzialny za zaplanowanie firmowego spotkania – powinieneś zastanowić się nad dogodnym terminem imprezy. Nie bez znaczenia pozostaje też miejsce docelowe wyjazdu.

Stereotypowa impreza integracyjna

Impreza integracyjna wielu osobom kojarzy się z przykrym obowiązkiem, pewnego rodzaju przymusem. Nie każdy lubi przecież swojego szefa czy poszczególnych współpracowników. Wiele zależy jednak od organizacji takiego spotkania. Jeśli zostanie ono odpowiednio zaplanowane – stworzy możliwość poznania się, a często nawet polubienia. W sprzyjających okolicznościach może się okazać, że do tej pory nielubiany kolega zza biurka tuż obok, tak naprawdę jest sympatycznym facetem.

Jeśli jesteś odpowiedzialny za organizację imprezy integracyjnej, musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Ważny jest nie tylko termin spotkania czy wyjazdu. Istotne jest również jego miejsce. Nie bez znaczenia pozostaje też plan wspólnego weekendu lub wieczoru.

Kiedy i gdzie powinna odbyć się impreza integracyjna?

Spotkania i wyjazdy tego typu zazwyczaj organizowane są w weekendy. Jeśli jest to wypad nad jezioro, w góry albo nad morze – pracownicy już w piątek udają się w ustalone miejsce docelowe. Z reguły do samochodów albo pociągów wsiadają po pracy…

Chcesz ich zaskoczyć i już na starcie poprawić im humory? Jeśli właśnie na tym Ci zależy, ustal z kierownictwem firmowy wyjazd z samego rana. Niech piątek będzie dniem wolnym. Wówczas każdy pracownik będzie pozytywnie nastawiony, no i oczywiście – wdzięczny szefowi.

Kolejną sprawą jest miejsce docelowe. W przypadku imprezy integracyjnej na sali najlepiej zdecydować się na obiekt niedaleko firmy. Tak, by nikt nie miał problemów z dojazdem. Jeśli jednak integracja ma mieć miejsce podczas wyjazdu, warto postawić na hotel z licznymi atrakcjami, na przykład ze strefą SPA. Są ośrodki, które mają osobą, specjalną ofertę dla firm. – Jesteśmy przygotowani na organizację imprez integracyjnych z noclegiem. Dysponujemy przestronnymi salami, które mieszczą 140, 50 i 30 osób. Zapewniamy kompleksową obsługę gastronomiczną i profesjonalne wyposażenie, między innymi sprzęt nagłaśniający. Naszym gościom zapewniamy doskonałą zabawę i najwyższych standardów obsługę! Do tej pory organizowaliśmy zarówno wigilie firmowe, spotkania integracyjne, jak i szkolenia, konferencje oraz warsztaty – mówi menager Sleep Hotel z Wrocławia.

Decydując się na hotel z noclegiem i zapleczem umożliwiającym zorganizowanie imprezy firmowej, weź pod uwagę profesjonalizm zespołu danego obiektu. Skup się na tym, aby wybrać hotel dostosowujący się do wytycznych klienta. Jest to bardzo ważne, szczególnie jeśli masz konkretne pomysły na imprezę.

Poprzedni artykułJakie będą najlepsze kable audio?
Następny artykułCo to jest molibden i dlaczego potrzebuje go nasz organizm?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj