Pożyczka przez Internet – to musisz o niej wiedzieć!

Pożyczki przez internet to produkty finansowe, którym zaufało już wiele osób. To pewna forma pożyczania pieniędzy, która przydaje się szczególnie wtedy, kiedy gotówka potrzebna jest szybko – decyzja o kredytowaniu podejmowana jest zazwyczaj w ciągu kilkunastu minut! Jakie jeszcze zalety kryje w sobie pożyczka przez internet? O tym dowiesz się, czytając nasz dzisiejszy artykuł!

Pożyczka przez internet – co to jest?

Pieniądze można pożyczyć w wielu różnych miejscach – w banku, od rodziny, a nawet w prywatnych firmach.

Jedną z możliwości uporania się z dodatkowymi wydatkami są właśnie pożyczki przez internet, czyli specjalne produkty finansowe oferowane przez prywatne firmy. Ich największą zaletą jest możliwość swobodnego doboru klientów – w przeciwieństwie do tradycyjnych banków przedsiębiorstwa oferujące pożyczki przez internet mają zauważalnie większą swobodę w przyznawaniu finansowania. Wynika to między innymi z faktu, że prywatne firmy mogą pozwolić sobie na obsługiwanie klientów o nieco gorszej zdolności kredytowej i nie dyskryminują bez solidnej przyczyny osób zadłużonych.

Z natury pożyczka przez internet jest niezwykle podobna do tej udzielanej przez tradycyjne banki. Pieniądze pożyczane są na określony czas, a spłata zaciągniętego długu realizowana jest w postaci comiesięcznych rat o z góry ustalonej wysokości. Wszystkie szczegóły na temat obsługi zadłużenia zostaną zwarte w harmonogramie spłaty, który zostanie udostępniony klientowi zdecydowanemu na zaciągnięcie pożyczki przez internet. Wraz z dokumentami, zostaną mu także przekazane kompletne informacje dotyczące prowizji, odsetek oraz wszelkich dodatkowych opłat.

Czy pożyczka przez internet jest dla każdego?

O udzielenie pożyczki przez internet może starać się każda osoba posiadająca pełną zdolność do wykonywania czynności prawnych. W praktyce są to osoby fizyczne, które ukończyły 18. rok życia. W wielu przypadkach o udzielenie pożyczki przez internet mogą również ubiegać się małe firmy i przedsiębiorstwa – zależy to jednak od rozpiętości oferty danego pożyczkodawcy.

W dalszej kolejności wszystkich kwalifikujących się klientów czeka dokładne sprawdzenie ich historii zadłużenia, a następnie ocena zdolności kredytowej. Jest to proces bardzo szybki i prawie całkowicie zautomatyzowany, dzięki czemu na ogół zajmuje on mniej niż 20 minut. W oparciu o uzyskane dane, pracownik firmy udzielającej pożyczki przez internet podejmuje ostateczną decyzję o tym, w jakiej wysokości może przyznać finansowanie.

Gdzie najłatwiej dostać pożyczkę przez internet?

Pożyczki przez internet ma w swojej ofercie wiele firm działających na terenie Polski. Najszybszą metodą na znalezienie najkorzystniejszej propozycji jest skorzystanie z internetowych rankingów. Takie strony umożliwiają bardzo sprawne porównanie ze sobą wielu rynkowych ofert i wybranie najlepszej z nich.

Warto także zasięgnąć porady przyjaciół i znajomych, ponieważ istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że w przeszłości ktoś z nich mógł sam zaciągać pożyczki przez internet i być może będzie w stanie coś polecić.

Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji ważne jest, by dokładnie sprawdzić warunki, na jakich udzielana jest pożyczka przez internet. Konieczne jest wnikliwe przeczytanie umowy o finansowanie i zapoznanie się z cennikiem dodatkowych prowizji. Trzeba zweryfikować samą firmę – sprawdzić, czy jej dane zgadzają się z państwowymi rejestrami, takimi jak CEIDG lub KRS.

Co jest potrzebne do wzięcia pożyczki przez internet?

Zasadniczo do wzięcia pożyczki przez internet potrzebny jest nam dowód osobisty lub inny dokument zawierający numer PESEL, który posłuży do weryfikacji tożsamości. Warto jednak mieć pod ręką przygotowane także dodatkowe dokumenty, takie jak kopia umowy o pracę lub potwierdzenie o otrzymywaniu świadczenia socjalnego.

Przydatny może być też dostęp do swojego prywatnego konta bankowego oraz numer rachunku. Czasami, aby została przyznana pożyczka przez internet, konieczne jest wykonanie przelewu weryfikacyjnego na konto pożyczkodawcy. Transfer dokonywany jest na kwotę symbolicznej złotówki, a po poprawnym zweryfikowaniu wszystkich danych jest automatycznie zwracany na konto osoby ubiegającej się o finansowanie.

Poprzedni artykułNajczęściej wybierane rodzaje pokryć dachowych
Następny artykułGdańsk – noclegi w centrum Starego Miasta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj