Pozycjonowanie stron internetowych – co nowego w algorytmach Google?

Pozycjonowanie stron internetowych, czyli SEO, jest obecnie jedną z najczęściej wybieranych metod reklamowych w sieci. Aby uzyskać optymalne efekty, warto pamiętać jednak o tym, że zasady SEO podlegają stałym zmianom w zależności od algorytmów Google.

Google to obecnie największa, najczęściej wybierana wyszukiwarka internetowa, która pozwala na uzyskanie błyskawicznego dostępu do odpowiedzi na wiele pytań. Z wyszukiwarki korzystamy także po to, aby wyszukiwać za jej pomocą firmy, produkty czy usługi. Szybko zatem stała się ona sposobem na prezentację reklamy.

Reklama w wyszukiwarce internetowej – SEO

Wyszukiwarka Google pozwala na prowadzenie reklamy na kilka sposobów. Poza linkami sponsorowanymi widocznymi na stronie Google popularne jest także SEO – pozycjonowanie oraz optymalizacja strony internetowej.

Pozycjonowanie i optymalizacja to działania, które mają na celu nadanie danemu adresowi strony WWW lepszej pozycji w wynikach wyszukiwania Google dla konkretnych słów kluczowych, na przykład „dom mediowy Warszawa”. Im wyżej adres strony będzie położony, tym lepiej będzie on widoczny i tym częściej dana strona będzie odwiedzana przez internautów.

Algorytmy – to one decydują o skuteczności SEO

Google nie ujawnia szczegółów dotyczących działania swojej wyszukiwarki, a dokładnie algorytmów, według których następuje wyszukiwanie. SEO przypomina zatem metodę prób i błędów, aby uzyskać najlepsze wyniki – wtedy algorytmy optymalnie odczytują informację marketingową.

Niedawno Google wprowadziło nowy algorytm określany jako BERT – Bidirectional Encoder Representations from Transformers. Ten bazujący na połączeniach neuronowych algorytm ma pomóc Google w zrozumieniu tego, co wpisują do okienka internauci.

Jak BERT wpłynie na pozycjonowanie? Na razie nie wiadomo, ponieważ efekty zmian w algorytmie można zauważyć dopiero po czasie. Eksperci wskazują jednak, że za sprawą tej innowacji uzyskane już efekty reklamy SEO nie ulegną znacznym zmianom.

Poprzedni artykułJak często powinno się powtarzać zabiegi antykorozyjne?
Następny artykułSuszenie prania na zewnątrz w zimie – tak czy nie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj