Pomysły na religijny prezent z okazji chrztu

Szukasz pomysłu na prezent z okazji chrztu? Nie chcesz dawać prezentu praktycznego, ale zależy Ci na tym, by był to prezent pamiątkowy i religijny? Zobacz nasze podpowiedzi na prezent z okazji chrztu i zainspiruj się.

Obraz z aniołem stróżem

Anioł stróż pochylający się nad śpiącym dzieckiem to chyba najbardziej charakterystyczny obrazek religijny, jaki można spotkać w pokoju dziecięcym. Dawano go w prezencie lata temu i nadal jest chętnie wybieranym prezentem na chrzest. Teraz jednak może przyjmować bardzo różne oblicza i wcale nie musi to być zwyczajny obrazek w ramce. Wręcz przeciwnie, może to być srebrna lub posrebrzana płaskorzeźba wisząca samodzielnie albo umieszczona na desce. Można go również spersonalizować, dodając pod aniołem lub z tyłu obrazka grawer okolicznościowy. Dzięki temu obrazek będzie na zawsze przypominał ten ważny dla małego człowieka dzień oraz osobę, która go tym obrazkiem obdarowała.

Różaniec na chrzest

Różaniec wielu osobom kojarzy się z osobami starszymi odmawiającymi go podczas mszy świętej. Dla osób wierzących jest to jednak ważny atrybut związany z ich wiarą i podarowanie go w prezencie z okazji chrztu wydaje się bardzo dobrym pomysłem. Różaniec na chrzest musi być jednak bardziej elegancki i ozdobny niż zwyczajny różaniec, jaki możemy spotkać w sklepach z dewocjonaliami. Często nie jest to cały długi różaniec, ale jeden dziesiątek, przyjmujący formę delikatnej bransoletki. Może on być wykonany ze srebra, pozłacany lub wykonany ze złota, co znacznie podnosi jego wartość. Można znaleźć różańce specjalnie przygotowane na chrzest, w ozdobnym pudełku lub futerale, na których można dodatkowo umieścić dedykację. To świetny pomysł, by przekazać chrzczonemu dziecku jakieś ważne przesłanie, które ze wzruszeniem przeczyta po latach.

Medalik

Na końcu naszych propozycji na religijny prezent na chrzest, ale to wcale nie oznacza, że najmniej ważny, znajduje się medalik. To jeden z najchętniej wybieranych prezentów i cieszy się niesłabnącą popularnością od dziesięcioleci. Dzięki różnorodności można znaleźć medaliki o bardzo różnych kształtach, rozmiarach, z wizerunkiem Maryi, Jezusa czy innych świętych. Medaliki są uniwersalne i nie można powiedzieć, że to dobry prezent jedynie dla dziewczynki. Z powodzeniem można kupić medalik również chłopcu, ale wtedy lepiej postawić na mniej ozdobny model.

Poprzedni artykułNajpopularniejsze obuwie streetwear
Następny artykułJak zwiększyć swoje szanse na udaną randkę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj