Osprzęt do wózków do sprzątania

Podczas sprzątania niezbędne jest wykorzystanie wielu akcesoriów, które pozwalają na mycie konkretnych przestrzeni, pobieranie płynów lub zbieranie śmieci. Z tego powodu wózki używane w trakcie takiej czynności muszą być odpowiednio wyposażone. Jakie elementy powinny znaleźć się na takich konstrukcjach? Czego nie może zabraknąć podczas sprzątania z wykorzystaniem wózków?

Co wchodzi w skład wyposażenia wózków do sprzątania?

Wózki do sprzątania mogą różnić się w zależności od ich przeznaczenia. Niekiedy konieczne jest skorzystanie z modeli obejmujących nawet kilka wiader czy dodatkowy pojemnik na pościel. Bez względu na typ wózka, w skład takich konstrukcji wchodzą zwykle następujące elementy:

  • mopy,
  • mopy płaskie,
  • wiadra,
  • szczotki,
  • wyciskarka do mopa,
  • zmiotka.

Oprócz tego, każdy wózek powinien być wyposażony również w ścierki, preparaty do mycia konkretnych powierzchni, środki do dezynfekcji, rękawiczki gumowe czy ściągaczki do okien. Zwykle zakupienie takich elementów jest obowiązkiem właściciela obiektu lub osób zajmujących się sprzątaniem. W skład podstawowego wyposażenia produktu wchodzi najczęściej jedynie wymieniony osprzęt bez drobnych akcesoriów.

W wielu wózkach do sprzątania znaleźć można też specjalne pojemniki na śmieci czy pościel. Niektóre z nich są w całości zabudowane, podczas gdy inne wymagają założenia worka, do którego następnie trafiają odpady.

Wyposażenie wózka a jego przeznaczenie

Wózki do sprzątania dzielą się na wariant serwisowy i hotelowy. Oznacza to, że poszczególne modele będą się od siebie różnić dokładnym wyposażeniem. W firmach i obiektach użyteczności publicznej nie ma konieczności instalowania pojemników na brudną pościel czy wyposażania wózka w ręczniki oraz pozostałe elementy zaopatrzenia pokojów hotelowych. Wystarczą jedynie podstawowe akcesoria oraz takie przedmioty, jak np. nowe worki umieszczane w biurowych koszach. Różnice będą pojawiać się także w zależności od wielkości wózka.

Małe wózki do sprzątania zawierają oczywiście znacznie mniej elementów. Zwykle są one wyposażone w jedno wiaderko i pojemnik pozwalający na odciśnięcie mopa. Jest to bardzo podstawowy zestaw, który sprawdza się doskonale w małych pomieszczeniach, gdzie wystarczy jedynie odkurzyć i zmyć podłogi – mówi specjalista ze sklepu Linea Trade oferującego akcesoria do sprzątania i nie tylko.

Na rynku znaleźć też można bardzo rozbudowane wózki z wieloma półkami czy nawet kilkoma wiadrami. Często mają one też kuwetki na niezbędne akcesoria w postaci ściereczek, ściągaczek czy gąbek. Jest to wygodne rozwiązanie do dużych obiektów, gdzie trzeba również wyczyścić meble czy sanitariaty.

Poprzedni artykułSok z rokitnika, z Ałtaju. Z Syberii.
Następny artykułDress code w hotelu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj