Optyk Bielsko – usługi medyczne i sprzedaż okularów w jednym miejscu?

Problemy z narządem wzroku mogą powodować dolegliwości bólowe i trudności z poprawnym widzeniem. Dlatego też, jeśli z naszymi oczami dzieje się coś niepokojącego, powinniśmy jak najszybciej zasięgnąć porady lekarskiej. Leczeniem chorób oczu zajmują się okuliści, ale diagnozowanie i korygowanie wad wzorku coraz częściej odbywa się w salonach optycznych. Nowoczesny salon optyczny wyposażony jest w osobne pomieszczenie, w którym znajduje się specjalistyczny sprzęt komputerowy. Usługi medyczne, takie jak komputerowe badanie wzroku, idą w parze ze sprzedażą okularów korekcyjnych, soczewek kontaktowych, a także okularów przeciwsłonecznych. Często jest tak, że jeśli klient zdecyduje się na zakup okularów, to optyk Bielsko nie pobiera opłaty za wykonanie badania.

Na czym polega szczegółowe badanie wzorku?

Badanie wzroku w salonie optycznym odbywa się z wykorzystaniem tradycyjnych metod, czyli przede wszystkim tablic Snellena. Tablice te służą do badania ostrości wzroku do dali, inne wykorzystuje się w przypadku badania ostrości wzroku do bliży. Do tego typu badań nie trzeba się w żaden sposób przygotowywać, choć wskazane jest, by pacjent był wypoczęty i skoncentrowany.

Szczegółowe badanie wzroku odbywa się jednak później, po zakropleniu oczu i z wykorzystaniem sprzętu komputerowego. W tym przypadku konieczne jest ustawienie gałek ocznych na odpowiedniej wysokości, bo tylko wtedy wynik badania będzie miarodajny. Badanie komputerowe pozwala na precyzyjne określenie głębokości wady wzroku, a tym samym jak najlepsze dopasowanie okularów korekcyjnych.

Optyk Bielsko pomoże dobrać odpowiednie okulary korekcyjne

Odpowiednie, czyli takie, które nie tylko zapewnią poprawne widzenie, ale będą dopasowane do kształtu twarzy, typu kolorystycznego i upodobań danej osoby. W przypadku okularów korekcyjnych bardzo ważna jest soczewka, która powinna być stosunkowo lekka, cienka i trwała – wszystkie te warunki spełniają nowoczesne soczewki organiczne.

Jeżeli chodzi o oprawki, klienci najchętniej sięgają po ramki wykonane z tworzyw sztucznych, metalu, bądź połączenia obu tych materiałów. Optyk Bielsko powinien zaproponować okulary, które spełniają wymagania określone przez klienta. Najlepiej, jeśli ten może przymierzyć kilka, czy nawet kilkanaście par okularów. Wszystko po to, by mógł wybrać takie, które zapewnią mu estetyczny wygląd i dobre samopoczucie.

Sprzedaż markowych okularów

Optyk Bielsko, chcąc utrzymać zainteresowanie klientów, dąży do poszerzania oferty o oprawki pochodzące od światowych producentów (zobacz ofertę salonu Opticoon). Standardem w nowoczesnych salonach optycznych jest dostępność markowych okularów, takich jak: Emporio Armani, Oakley, Dolce & Gabbana, Ray Ban i wielu innych. Markowe oprawki sprzedawane są obecnie w bardzo atrakcyjnych cenach, dlatego coraz więcej osób może sobie pozwolić na niezwykle trwałe i estetyczne oprawki okularowe, które spełniają nie tylko funkcje użytkowe, ale stają się też modnym gadżetem dopełniającym całości stylizacji.

Poprzedni artykułHurtowania tkanin – o tkaninach z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100
Następny artykułDo lekarza bez kolejki, czyli polska przychodnia Londyn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj