Odbudowa maszyn – małe ryzyko, duże korzyści

Ostatnie miesiące i lata pokazują, że o zakup maszyny bardzo trudno. Ze względu na duże zapotrzebowanie, rynek zdaje się nie nadążać za klientami. Ceny rosną i nawet używana koparka czy ładowarka w dobrym stanie to poważny wydatek. A przecież nadal mówimy o maszynie, której stan nie jest idealny. Istnieje więc ryzyko, że nasz zakup po czasie będzie sprawiał dużo problemów. Nowe maszyny sięgają jeszcze wyższych cen i wielu klientów nie jest w stanie wyłożyć tyle gotówki. W tym przypadku kolejną problematyczną kwestią jest czas dostawy, który wynosić może nawet sześć miesięcy. To oznacza stracony sezon roboczy. Ja wybrnąć z tej sytuacji? Najlepszą opcją jest odbudowa maszyn, bez względu na to, czy to maszyna budowlana, kolejowa, drogowa, czy rolnicza. Generalny remont można przeprowadzić na sprzęcie każdego rodzaju i każdej z marek, na przykład: Volvo, JCB, CAT czy Liebherr. Odbudowa maszyn staje się coraz popularniejszym wyjściem, jeśli nie chcemy przepłacać.

Odbudowa maszyn – jak to wygląda?

Proces odbudowy maszyn budowlanych, kolejowych, drogowych czy rolniczych przebiega w kilku etapach. Ogólnie można powiedzieć, że generalny remont jest odwrotnością produkcji w fabrykach. Nie jest to do końca prawda, choć w niektórych etapach można tak na to spojrzeć. Na początku maszyna poddana odbudowie jest diagnozowana pod kątem awarii i wycieków, które można zauważyć gołym okiem. Dzięki temu w kolejnych częściach prac remont przebiega sprawniej, ponieważ mechanicy wiedzą, które podzespoły są szczególnie zużyte jeszcze przed konkretnymi naprawami.

Po diagnozie następuje demontaż maszyny. Zostaje ona rozebrana na części pierwsze. Każda pompa, silnik czy rozdzielacz są demontowane i sprawdzane. Jeśli podzespoły nie nadają się do regeneracji, zastępuje się je nowymi częściami. Nie są to jednak tanie zamienniki, które z reguły charakteryzują się niską trwałością i szybkim zużyciem. Przy odbudowie maszyn budowlanych i innych ważną sprawą jest dbałość o estetykę wnętrza, gdzie przebywa operator, oraz wyglądu zewnętrznego sprzętu. Jeżeli otoczenie operatora, czyli kabina, tego wymaga, jest ono wymieniane co do najmniejszego pokrętła i manetki, tak aby w efekcie wyglądało jak prosto z fabryki. Dzięki temu maszyna nie tylko dobrze prezentuje się z zewnątrz, ale również otoczenie pracy operatora jest odnowione i cieszy oko. Następnie maszyna zostaje skompletowana i złożona, po czym zostaje poddana pierwszemu testowi. Pod dużym obciążeniem zostaje sprawdzona, aby wykryć ewentualne miejsca, w których konieczne są poprawki. Jeśli takowe są potrzebne, maszyna wraca do hali, aby poprawić niedoróbki. Dopiero wtedy może być oddana operatorowi, aby ten sprawdził, czy nadaje się do wręczenia klientowi.

Dlaczego warto?

Odbudowa maszyn budowlanych, drogowych, do wycinki lasu, rolniczych czy kolejowych zyskuje na popularności. W dobie coraz wyższych cen i małej dostępności dobrych maszyn w sensownej cenie, jej zalety są jeszcze bardziej doceniane. W przypadku generalnego remontu naszego sprzętu nie musimy wykładać aż tyle gotówki, przy czym nie oznacza to, że ta usługa będzie niskiej jakości. Wręcz przeciwnie. Jeśli uważamy, że nowe maszyny nie oferują tak dobrej jakości jak te sprzed kilkunastu lat, możemy oddać naszą niesprawną minikoparkę, ładowarkę czy maszynę rolniczą lub spychacz do odbudowy.

Oprócz oszczędności finansowych plusem jest to, że nie stracimy również czasu. Odbudowa maszyn jest o wiele krótszym procesem niż dostawa nowego sprzętu. Dzięki temu nie musimy ryzykować kolejnego sezonu roboczego. Jeśli konieczny będzie wynajem na czas odbudowy naszej maszyny, jego koszt zsumowany z kosztami remontu nie wyniesie więcej niż cena nowego modelu, dlatego nie będziemy stratni. Odbudowa maszyn budowlanych i nie tylko to przede wszystkim gwarancja, że nasz sprzęt po kompleksowym remoncie będzie w stanie praktycznie fabrycznym i dzięki temu posłuży nam kolejne lata bez awarii, a jego użytkowanie nie będzie wiązało się z ryzykiem.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem maszyn budowlanych https://hydroserwishs.pl/

Poprzedni artykułImprezy dla singli zyskują coraz większą popularność
Następny artykułNajczęściej wybierane rodzaje pokryć dachowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj