Narty za granicą. Gdzie warto wyjechać?

W niektórych krajach można znaleźć miejsca idealne do narciarstwa, dlatego przyciągają one fanów sportów zimowych nawet z innych państw, między innymi z Polski. Niestety w dobie koronawirusa możliwości wyjazdów są ograniczone. Mimo to w niektóre miejsca nadal można jechać, a do innych można zaplanować wyjazdy kiedy przemieszczanie się będzie znowu bezpieczne. Gdzie zatem warto się udać?

Wizyta u sąsiadów

Na narty można wyjechać do krajów sąsiadujących z Polską, częstym celem wycieczek są na przykład Czechy i Słowacja. Niektóre ośrodki są otwarte nawet podczas trwania pandemii, jednak dostęp do nich jest ograniczony i pobyt tam nadal wiąże się z pewnym ryzykiem, dlatego warto zachować wszelkie środki ostrożności. W krajach tych można znaleźć liczne trasy narciarskie, zarówno rekreacyjne, dobre dla rodzin, jak i te przeznaczone dla bardziej zaawansowanych sportowców. Szczególną popularnością cieszą się czeskie Karkonosze.

Dodatkową zaletą jest to, że miejsca przeznaczone do jeżdżenia na nartach znajdują się niedaleko granicy, więc można tam jechać nawet na jeden dzień, spędzając urlop po polskiej stronie. Poza tym, nawet w tak niewielkiej odległości można spotkać się z kulturą czeską, objawiającą się szczególnie w tamtejszej kuchni.

Dalej od granicy

Poza Czechami i Słowacją, częstymi kierunkami wybieranymi przez narciarzy są Austria, Szwajcaria czy Francja. Zaletą wyjazdu do tych krajów jest to, że można się tam wybrać na narty nawet latem – wyjaśnia pracownik firmy Narty Kraków. Dostępne ośrodki oferują trasy o różnych poziomach zaawansowania, niektóre stoki otwarte są nawet przez cały rok. Narty w Austrii czy Szwajcarii są niewątpliwie nietypową opcją wakacyjnych wyjazdów, podczas gdy inni spędzają czas na upalnych plażach czy jeżdżą w góry w celu spacerowania i podziwiania widoków.

Za granicę można wyjechać też do Włoch, szczególnie atrakcyjny jest rejon Alp Wschodnich. W każdym z wymienionych miejsc spotyka się z niesamowite krajobrazy, które można podziwiać zjeżdżając z malowniczych stoków narciarskich.

O czym pamiętać przed wyjazdem na narty?

Jazda na nartach za granicą może być niezapomnianym doświadczeniem, ale aby tak było, trzeba się odpowiednio przygotować. Pamiętaj o tym, aby zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt oraz akcesoria. Narty muszą być dobrze dopasowane, tak aby jazda w nich była wygodna i bezpieczna. Możesz też wykupić odpowiednie ubezpieczenie na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Spakuj wszystko, czego potrzebujesz i ciesz się pobytem wśród malowniczych górskich krajobrazów.

Poprzedni artykułNa co pomaga medyczna marihuana?
Następny artykułPo co wykonujemy badanie dna oka?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj