Najlepsze kredyty gotówkowe — ranking

Ogrom dostępnych na rynku ofert kredytów gotówkowych może przyprawić o istny zawrót głowy. Jak wybrać ten, który najlepiej spełni Twoje potrzeby i nie obciąży portfela? Sprawdźmy.

„Kredyt gotówkowy 0%”, „Kredyt gotówkowy z niskim oprocentowaniem”, „Atrakcyjny kredyt gotówkowy bez prowizji” — banki regularnie kuszą potencjalnych klientów możliwością pożyczenia pieniędzy na korzystnych warunkach. Tak przynajmniej na pierwszy rzut oka może się wydawać. Czy przyciągające uwagę hasła i slogany reklamowe mają odzwierciedlenie w rzeczywistości? Jak wybrać kredyt gotówkowy, aby… nie żałować?

Reklama a rzeczywistość

Prawo obliguje banki do umieszczenia w przekazach reklamowych konkretnych elementów. Reklamy kredytów gotówkowych nie mogą więc wprowadzać konsumentów w błąd lub przemycać niezgodnych z prawdą informacji. Nie wszyscy wiedzą jednak, że kredyt gotówkowy z oprocentowaniem 0% może być zdecydowanie droższy niż ten oprocentowany w tradycyjny sposób. Na całkowity koszt finansowania składa się bowiem nie tylko oprocentowanie nominalne, ale także dodatkowe elementy, np. prowizja czy ewentualne ubezpieczenie. Wybierając kredyt gotówkowy, nie warto więc ufać jedynie sloganom. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest dokładne porównanie dostępnych na rynku ofert.

Porównaj, zanim wybierzesz

Porównując oferty kredytów gotówkowych dostępnych w poszczególnych bankach, zyskasz przejrzysty, precyzyjny obraz rynku. Znając swoje potrzeby, z powodzeniem wybierzesz ten, który najlepiej je spełni. Jakie parametry warto wziąć pod uwagę podczas analizy?

Najlepsze kredyty gotówkowe — parametry wyboru

Najlepsze kredyty gotówkowe powinny harmonijnie łączyć uniwersalne zalety z dodatkowymi udogodnieniami ważnymi z punktu widzenia kredytobiorcy. Oto najważniejsze parametry, jakie warto wziąć pod uwagę, dokonując wyboru.

  1. Dostępne kwoty finansowania. Ten parametr jest szczególnie ważny, jeśli do realizacji celów i marzeń potrzebujesz większej kwoty. Zanim rozpoczniesz analizę innych parametrów kredytów, wyselekcjonuj banki, które pożyczą Ci taką kwotę, jakiej oczekujesz.
  2. Koszty. Kredyt gotówkowy powinien być przede wszystkim niedrogi. Zwłaszcza dziś w czasach ogromnej dostępności takich produktów i równie dużej konkurencji między bankami. Porównując oferty kredytodawców, zwróć jednak uwagę nie na oprocentowanie nominalne, lecz na wskaźnik RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. To właśnie RRSO precyzyjnie zobrazuje, ile w praktyce zapłacisz za pożyczone pieniądze. Niższe RRSO to tańszy kredyt.
  3. Gwarancja stałego oprocentowania. Zależy Ci na tym, aby przez cały okres spłaty kwota raty pozostała niezmienna? Sięgnij po kredyt gotówkowy z gwarancją stałego oprocentowania. Taki produkt zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa i pomoże zachować kontrolę nad budżetem.
  4. Możliwość wyboru dnia spłaty raty. Takie udogodnienie pozwoli Ci zsynchronizować termin spłaty raty z terminem otrzymania wynagrodzenia. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko opóźnień i… zachowasz spokojny sen.
  5. Możliwość zawarcia umowy bez wychodzenia z domu. Chcesz wziąć kredyt wygodnie, chroniąc zdrowie swoje i swoich najbliższych? Znajdź bank, który pozwala zawrzeć umowę bez wychodzenia z domu — przez internet lub telefon.
  6. Dodatkowe udogodnienia. Dobry kredyt gotówkowy powinien być nie tylko niedrogi. Winien także zapewniać kredytobiorcy dodatkowe przywileje i udogodnienia. Dobrym przykładem może być tu Mistrzowski kredyt gotówkowy oferowany przez Santander Consumer Bank – bank od kredytów. Sięgając po Mistrzowski kredyt gotówkowy, możesz skorzystać z atrakcyjnej oferty indywidualnego ubezpieczenia na życie, a dodatkowo w ramach pakietu „Pomoc na zawołanie” także z codziennego szybkiego oraz profesjonalnego wsparcia medycznego i technicznego. Dziś w czasie pandemii takie wsparcie okaże się na wagę złota.

Dobry kredyt gotówkowy to kredyt szyty na miarę, dostosowany do konkretnych potrzeb kredytobiorcy. Zanim zawrzesz umowę z bankiem, zastanów się, na czym najbardziej Ci zależy i które parametry są dla Ciebie najważniejsze. Działając w ten sposób, podejmiesz najlepszą decyzję, odciążysz portfel i skorzystasz z dodatkowych udogodnień, które poprawią komfort Twojej codzienności.

Poprzedni artykułGitHub – czyli najważniejsze narzędzia dla programisty
Następny artykułPoznaj sprawdzone sposoby na zmierzenie wysokości obcasa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj