Na czym polega innowacyjność działania kotłów Noel drugiej taryfy?

W dzisiejszych czasach dużą wagę przykłada się do wygody, co jest widoczne we wszelkich sferach życia, również tych związanych z ogrzewaniem domów. Uciążliwa konieczność noszenia węgla czy rąbania drewna powoli odchodzi do lamusa, ustępując miejsca znacznie bardziej komfortowym i efektywnym, a przede wszystkim tańszym rozwiązaniom grzewczym. Z pewnością należą do nich kotły Noel drugiej taryfy. Dowiedz się, na czym polega ich innowacyjność.

Ogrzewanie z wykorzystaniem kotłów elektrycznych znane jest od dawna. Za jego popularnością przemawia wygoda użytkowania, trzeba mieć jednak świadomość wysokich kosztów eksploatacji. Z obawy przed dużymi rachunkami za prąd, wielu użytkowników poszukuje innych systemów grzewczych. W ostatnim czasie pojawiło się jednak rozwiązanie, które pozwala wyeliminować ten problem. Mowa tutaj o kotłach elektrycznych Noel, których innowacyjność polega na wykorzystaniu drugiej taryfy prądu.

Przedstawiciel sklepu 499.pl wyjaśnia, jak dzielą się taryfy prądu.

Niewiele osób wie, że można wybrać taką taryfę prądu, która będzie w pełni odpowiadała potrzebom użytkownika, taryfy dzielą się bowiem według zapotrzebowania na energię elektryczną. Dosyć popularna jest druga taryfa G12, podzielona najczęściej na strefę czasową tańszą, czyli nocną oraz dzienną – droższą. Tańszy prąd otrzymujemy w niej także w godzinach od 14 do 16. W ten sposób można w taki sposób korzystać z urządzeń elektrycznych, aby większość ich pracy mieściła się w tańszej taryfie, co pozwala na spore oszczędności, twierdzi nasz rozmówca.

Innowacyjność kotłów Noel drugiej taryfy polega właśnie na tym, że maksymalnie wykorzystują one taryfę G12. Dzięki temu można korzystać z prądu w godzinach pozaszczytowych, co pozwala na znaczne obniżenie rachunków za ogrzewanie elektryczne. Zasada działania pieca opiera się na pracy zintegrowanych grzałek elektrycznych o dużej wydajności, które pracują w godzinach 14-16 oraz 22-6 i dbają o utrzymanie stałej temperatury w obiegu grzewczym. Za efektywne działanie pieca odpowiada sterownik, który dobiera optymalną temperaturę i sprawia, że zasobnik pracuje z maksymalnym wykorzystaniem drugiej taryfy prądu. Dzięki dużej pojemności bufora, urządzenie może dostarczać ciepło przez całą dobę, nawet gdy grzałki nie pracują. Nie należy się jednak martwic, że w razie potrzeby piec nie będzie działał również w innych godzinach. W sytuacji dużego zapotrzebowania na ciepło, urządzenie może uruchomić grzałki w taryfie szczytowej, aby zapewnić optymalną temperaturę w budynku.

Na innowacyjność pieców Noel wpływa także dostępny w zestawie moduł internetowy. Gwarantuje on komfort użytkowania, ponieważ umożliwia zdalny podgląd i edycję wszystkich parametrów urządzenia, nawet jeśli piec nie znajduje się w zasięgu wzroku użytkownika. Niektóre z kotłów posiadają również funkcję grzania C.WU, zarówno w okresie letnim jak i zimowym. Kotły Noel występują w różnych mocach grzewczych – od 15 do 30 kW, natomiast pojemność bufora wynosi od 400 do 120 l, dzięki czemu można je w pełni dostosować do swoich potrzeb.

Kotły Noel drugiej strefy to nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie, przede wszystkim ze względu na fakt, że wykorzystują one tańszą taryfę prądu, co pozwala połączyć komfort użytkowania ogrzewania elektrycznego z niższymi kosztami eksploatacji.

Poprzedni artykułZabawne rekwizyty idealne do fotobudki
Następny artykułDobry ekspres do kawy ciśnieniowy z młynkiem. Jaki wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj