Masz Opla? Nie zapomnij wybrać się do serwisu!

Przeprowadzane co 12 miesięcy lub co 15 000 km kontrole serwisowe Opla mają kluczowe znaczenie dla utrzymania optymalnego działania samochodu. Bez względu na to, czy jeździsz Corsą, Astrą, czy jeszcze innym modelem, bez względu na to, czy jest to całkowicie nowy, czy starszy model – musisz odwiedzać ze swoim pojazdem serwis opel w Krakowie bądź w innym wybranym mieście.

Dlaczego regularne serwisowanie Opla ma znaczenie?

Nie da się podkreślić, jak ważne jest, aby zaglądać do serwisu Opla w Krakowie zgodnie z harmonogramem. Przede wszystkim takie regularne kontrole pozwalają utrzymać posiadanego Opla w dobrym stanie. Niewielkie usterki, które są ignorowane, mogą stać się później kosztownymi problemami, a nieprzestrzeganie harmonogramu może mieć katastrofalny wpływ na silnik i części serwisowe Twojego Opla. Codzienne zużycie prowadzi do obciążenia silnika, akumulatora i innych części, zwłaszcza w zróżnicowanym, a czasem trudnym klimacie, jaki obecnie mamy w Polsce. Regularne wymiany oleju i inne drobne, rutynowe kontrole dadzą pewność, że Twój Opel utrzyma płynną pracę, aby zapewnić lepszy komfort jazdy oraz to, co najważniejsze: jej bezpieczeństwo.

Pamiętaj jednak, że tylko profesjonalny i autoryzowany serwis jest w stanie zaoferować szereg usług i kontroli, które pozwolą Ci upewnić się, że Twój Opel jest w najlepszym możliwym stanie. Zatem warto się zastanowić, jakich podstawowych usług można się spodziewać w serwisie Opla w Krakowie bądź innym polskim mieście.

Serwis i kontrola

Jedną z najważniejszych usług, na jakie możesz liczyć w serwisie Opla jest dokładna kontrola. Realizuje się ją zwykle w celu upewnienia się, że:

 • wszystkie filtry są w dobrym stanie,
 • zostanie dokonana wymiana wszelkich filtrów, które mogą wymagać wymiany,
 • zostanie dokonana wymiana oleju,
 • odbędzie się kontrola płynu chłodzącego,
 • odbędą się inne podstawowe kontrole.

Zostaniesz poinformowany, jeśli okaże się, że Twój Opel wymaga dalszych napraw.

Diagnostyka

Wszystkie światła silnika i lampki ostrzegawcze są również sprawdzane podczas kontroli w serwisie Opla, aby upewnić się, że wszystko jest w dobrym stanie, a jeśli okaże się, że jest inaczej – pracownicy serwisu zrobią wszystko, by zaistniały problem został jak najdokładniej zdiagnozowany.

Następnie odbędzie się kontrola części samochodowych:

 • skrzynia biegów,
 • sprzęgło,
 • hamulce,
 • zawieszenie,
 • silnik,
 • pozostałe części.

Jeśli Twoje sprzęgło zacina się lub musisz naciskać mocniej niż zwykle, może to być zużycie. W serwisie możesz ten temat kompleksowo sprawdzić. Jeśli chodzi o hamulce, serwis Opla również sprawdzi, czy klocki hamulcowe, płyn hamulcowy i inne elementy hamulców są w należytym stanie. Jest to niezmiernie ważne, gdyż jazda na zużytych klockach hamulcowe może mieć fatalne skutki, szczególnie na ruchliwych drogach miast, takich jak Kraków.W serwisie sprawdzą też (i wymienią, jeśli to konieczne) tuleje, aby zagwarantować płynniejsze zawieszenie. Koniecznie korzystaj z usług wyłącznie tych serwisów, które dokonują wymiany wyłącznie na oryginalne części, zapewniając tym samym możliwie jak najlepszej jakości zawieszenie w Twoim samochodzie. Dzięki temu nie będziesz musiał narzekać na nawigację samochodem i to nawet po najbardziej wyboistych drogach.

Natomiast, jeśli Twojemu Oplowi wycieka olej lub masz problemy z silnikiem, wybrane centrum serwisowe będzie w stanie zdiagnozować i wymienić płyny, a także przeprowadzić pełną kontrolę silnika.

Poprzedni artykułKlocki hamulcowe – co warto wiedzieć przed inauguracją sezonu motocyklowego
Następny artykułOlejek konopny CBD – jakie ma właściwości i kiedy warto go przyjmować?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj