Madonna di Campiglio jako popularny kierunek wśród narciarzy i snowboardzistów

madonna-di-campiglio-jako-popularny-kierunek-wsrod-narciarzy-i-snowboardzistow

Choć w Polsce istnieje wiele miejsc, w których miłośnicy sportów zimowych mogą oddawać się swojej pasji, to ich liczba jest ograniczona. Jest to oczywiście naturalne, natomiast wielu narciarzy i snowboardzistów nie godzi się na nudę, w wyniku czego nieustanie starają się testować nowe trasy, nawet poza granicami swojego kraju. W dzisiejszym artykule opowiemy o Madonna di Campiglio – niezwykle popularnym kierunku wśród narciarzy i snowboardzistów.

Dlaczego Madonna di Campiglio jest uznawane za centrum sportów zimowych?

Nie bez powodu Madonna di Campiglio cieszy się ogromną popularnością wśród turystów, również tych, którzy oprócz zwiedzania korzystają z dostępnych tam tras narciarskich i snowboardowych. Madonna di Campiglio to niewielkie miasteczko położne w północnych Włoszech, w gminie Pinzolo, w regionie Trydent-Górna Adyga. Miejscowość ta znajduje się około 30 km na północny zachód od Trydentu i 60 km na północ od jeziora Garda. W związku z tym osoby, które wybierają się do tego miejsca, mogą liczyć na prawdziwe bogactwo atrakcji.

Madonna di Campiglio uznawana jest za centrum sportów zimowych, co roku odbywają się tam zawody w narciarstwie alpejskim. Jeżeli więc interesuje Cię wyjazd na narty i snowboard do Włoch, Madonna di Campiglio jest idealnym kierunkiem. A teraz kilka faktów na temat Madonna di Campiglio, specjalnie dla miłośników sportów zimowych:

  • wysokość 1550–2550 m n.p.m.,
  • łącznie 90 km tras (dominują średnie 60 km i łatwe 20 km),
  • najdłuższa trasa Groste – 7 km, różnica poziomów 1000 m, łatwa,
  • najtrudniejsza trasa Spinale Direttissima – 1,9 km, różnica poziomów 600 m (65% nachylenia),
  • dla doświadczonych narciarzy polecany jest zjazd trasą FIS 3-Tre,
  • tereny do jazdy w puchu, np.: Val Gelada, Serodoli, Cima Roma, Lago di Tovel,
  • narciarstwo biegowe – łącznie 21 km tras, najdłuższa trasa (tor Pucharu Świata) ma 10 km,
  • ekspozycja stoków wschód–zachód.

Czy warto zdecydować się na zorganizowany wyjazd na snowboard i na narty w kierunku Madonna di Campiglio?

Jeżeli interesuje Cię wyjazd na narty lub na snowboard, poważnie zastanów się nad skorzystaniem z możliwości wyjazdu zorganizowanego, z wybraną szkołą sportów zimowych. Taki wyjazd jest obecnie oferowany na przykład przez szkołę sportów ekstremalnych Extreme Homies School. W ramach pobytu EH School oferuje między innymi: hotel z basenem oraz SPA, szkolenia snowboardowo-narciarskie dla przedszkolaków, dzieci i dorosłych, polskojęzyczne animacje na stoku i w hotelu, a także niezapomnienia wrażenia, które sprawią, że pokochasz zjazdy we Włoszech.

Poprzedni artykułBezpieczeństwo w centrum przetwarzania danych – na co zwrócić uwagę?
Następny artykułOrganizacja narzędzi w warsztacie i jej wpływ na sprawność i bezpieczeństwo pracy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj