Lokalizator GPS przyda się właścicielom prywatnych aut i firmom transportowym

Lokalizator GPS to urządzenie, które na pewno przyda się właścicielom samochodów. Zarówno tym, którzy posiadają prywatne auta jak i firmom dysponującym flotą pojazdów służbowych lub przedsiębiorstwom transportowym.

Zapobiegnie kradzieży

Lokalizator samochodu nie kosztuje dziś dużo, ceny takich urządzeń praktycznie z roku na rok spadają, a posiadają one wiele przydatnych funkcji. Podstawową jest oczywiście lokalizacja auta, czyli w każdej chwili można sprawdzić, gdzie ono aktualnie się znajduje. A to jest niezwykle pomocne w przypadku kradzieży pojazdu wyposażonego w śledzenie pozycji samochodu. Lokalizator GPS może również zapobiec kradzieży pojazdu. Złodziej, widząc informację o takim systemie, po prostu z niej zrezygnuje.

Dzisiejsze rozwiązania techniczne pozwalają, aby śledzenie pozycji samochodu odbywało się w tak zwanym czasie rzeczywistym i można to robić korzystając ze zwykłego smartfona. Dlatego też rodzic, który pożyczył auto swemu dorastającemu synowi od razu dowie się, czy pojechał tam, gdzie deklarował oraz na przykład zobaczy z jakimi szybkościami prowadzi.

Większe bezpieczeństwo i oszczędności

Lokalizator pojazdu pozwala też pracodawcy sprawdzić, czy kierowca go nie oszukuje. Czy jest tam, gdzie został skierowany. Można także elastycznie zarządzać jego pracą. Na przykład korygować miejsca załadunków lub zlecić pilne spotkanie z kontrahentem, który takiego szybkiego kontaktu wymaga.

Lokalizator samochodu pozwala również przedsiębiorstwom transportowym na łatwiejsze rozliczanie czasu pracy kierowców. Jest też ważny z punktu widzenia ich bezpieczeństwa. W przypadku, gdy lokalizacja auta sygnalizuje, że dzieje się coś niepokojącego, na przykład kierowca bardzo zboczył z trasy lub długo stoi na parkingu, można szybko zareagować.

Lokalizator samochodów może też przyczynić się do oszczędności w firmie. Dzięki niemu można sprawdzić, w jaki sposób kierowca prowadzi auto. Jeżeli preferuje agresywny styl jazdy, czyli szybkie przyspieszanie i nagłe hamowania, to poza tym, że powoduje zagrożenie na drodze, to również pojazd spala więcej paliwa i szybciej zużywają się jego części. Zwiększa się więc koszt serwisowania. Wtedy – na przykład organizując kurs eco drivingu – można starać się zmieniać nawyki kierowców.

Szukasz dobrego lokalizatora pojazdów? Oferta firmy Gannet jest z pewnością dla Ciebie.

Poprzedni artykułTop 5 akcesoriów, które warto kupić osobie często podróżującej w delegacje
Następny artykułNowy Ford Mondeo – czysta przyjemność z bezpiecznej jazdy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj