Lampy Faro dla domów i mieszkań – co znaczy hiszpańska jakość oświetlenia?

Światło ma decydujący wpływ na postrzeganie otoczenia. Zarówno naturalne, jak i sztuczne oświetlenie pozwala dostrzec charakterystyczne cechy przedmiotów, ich kształty, faktury i kolory. Buduje nastrój, wpływa na samopoczucie człowieka i pozwala na kreowanie przestrzeni. Dobrze wiedzą o tym projektanci oświetlenia, zwłaszcza przeznaczonego do mieszkań i domów. Wśród wielu producentów na uwagę zasługuje firma Faro. Przeczytaj, czym jest hiszpańska jakość oświetlenia.

Pod jakim kątem wybierać należy oświetlenie domowe?

Specjaliści wyróżniają trzy grupy zasad wyboru oświetlenia – fizjologiczną, ekonomiczną i estetyczną. Wszystkie są bardzo istotne i mają duży wpływ nie tylko na samopoczucie, ale także na kondycję wzroku. Światło jest bardzo ważnym elementem w fizjologii wzroku. Od jego parametrów zależy jakość i wygoda pracy oraz komfort wykonywanie różnych czynności domowych.

Względy estetyczne mają największy wpływ na wybór oświetlenia podczas zakupów. To oczywiste. Lampy powinny pasować do wnętrz zarówno stylem, materiałem, jak i formą. Szeroki asortyment produktów oferowanych przez dobrych producentów oświetlenia stwarza projektantom duże możliwości aranżacyjne. Mają oni do dyspozycji różnego rodzaju oprawy oświetleniowe, dzięki którym mogą tworzyć kompletne oświetlenie domu. Zestawiając ze sobą oprawy odpowiedzialne za oświetlenie ogólne (sufitowe) wraz z oświetlaniem uzupełniającym (miejscowym) oraz z elementami oświetlenia dekoracyjnego mają możliwość stworzenia spójnej całości. Tak oświetlony dom spełniać będzie zarówno wymagania estetyczne, jak i jakościowe oświetlenia.

Trzecim kryterium wyboru są względy ekonomiczne. W tej kwestii należy zwracać uwagę na takie parametry jak moc żarówek oraz efektywność energetyczna. Moc wskazuje na pobór prądu generowany przez żarówki, diody lub układ zasilania, a efektywność świetlną określa stosunek strumienia świetlnego do mocy. Im wartość współczynnika jest wyższa, tym lepiej.

Niezwykły design i nowoczesne technologie marki Faro

„Barcelońska firma – opowiada przedstawiciel sklepu internetowego swiatło-cienie.plpowstała w 1945 roku i od tego czasu fascynuje niepowtarzalnym designem swoich produktów. Postawiała na dynamiczny rozwój technologii systemów oświetlenia. Rozwiązania marki Faro doceniane są w ponad 90 krajach całego świata. Ich filozofia przejawia się byciem blisko klienta. Oznacza to nic innego jak spełnianie marzeń i intencji, tworzenie rozwiązań, które inspirują i pozwalają się cieszyć”.

Lampy Faro to oprawy oświetleniowe cenione za niepowtarzalny design oraz nowoczesne rozwiania technologiczne. Są niezawodne i funkcjonalne. Umożliwiają tworzenie projektów na zewnątrz domów oraz niezwykłych rozwiązań do wnętrz. Ich lampy i wentylatory znakomicie prezentują się w pomieszczeniach klasycznych, rustykalnych i nowoczesnych. Firma produkuje lampy sufitowe i stojące, lampy na stoliki nocne, oprawy łazienkowe, kuchenne i oświetlenie sufitowe, a także oświetlenie ogrodowe.

Marka Faro oferuje produkty, w których dostrzec można hiszpański temperament. Stylem nawiązują do głębokiej tradycji, a w materiałach widać szlachetność i solidność typową dla kraju o bogatej kulturze materialnej. Lampy z logo Faro to najwyższej jakości oświetlenie, które uczyni każdy dom miejscem wyjątkowym.

Poprzedni artykułIdealne meble w różnych stylach aranżacyjnych
Następny artykułSchody z drewna egzotycznego. Inwestycja warta rozważenia?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj