Kule dyskotekowe i kolorowe światła, czyli jak stworzyć imprezową atmosferę?

Jest wiele sposobów, by uzyskać odpowiedni klimat na naszym przyjęciu. Najważniejszą są oczywiście przekąski, napoje i poruszająca muzyka. Zabawie sprzyjają jednak również efekty wizualne. Należą do nich: lasery, światła, dymy i bańki mydlane. Dodatkowo możemy wykorzystać elementy wykonane z luster, na przykład doskonale znane na całym świecie kule dyskotekowe. Świetnie rozpraszają one promienie i tworzą interesujący efekt. Na jakie przedmioty i urządzenia powinniśmy zwrócić uwagę, gdy jesteśmy odpowiedzialni za dobrą atmosferę na imprezie?

Zacznij od świateł!

Dobór lamp jest kluczowy dla każdej sali tanecznej. To dzięki światłu tworzymy atmosferę miejsca i komunikujemy osobom dopiero wchodzącym na imprezę jej klimat. Możemy na przykład zdecydować się na intensywne, kontrastujące ze sobą kolory. W ten sposób stworzymy wesoły nastrój, który powinien sprzyjać nieskrępowanej zabawie. Na bardziej nowoczesnych wydarzeniach tanecznych dominują światła w bladych barwach: bieli i odcieniach niebieskiego. Jeśli do opisywanej kategorii wizualnych atrakcji zaliczymy lasery, również o nich trzeba napisać kilka słów. Można ich użyć na imprezach utrzymanych we współczesnym stylu, z pewnością jednak nie na eventach retro, nawiązujących na przykład do lat 70. czy 80.

Kule dyskotekowe

Z powyższym tematem związane są kule obłożone lustrzanymi elementami. Pełnią one funkcję dekoracyjną – są ładne same w sobie – ale odbijają też światło we wszystkie strony, co tworzy ciekawe wzory. Dodatkowo kule dyskotekowe obracają się, co sprawia, że swoje położenie zmieniają również powstałe dzięki nim refleksy. Przedmioty tego typu kojarzą się od razu z kulturą taneczną późnych lat 70. W związku z tym nie powinny raczej pojawić się w sali utrzymanej w klimacie nowoczesnym. Kule dyskotekowe sprawdzą się nie tylko w miejscach pełniących wyłącznie funkcję dyskoteki, ale i w pubach czy barach. Modele, które dają się łatwo zdjąć z sufitu, powinny też trafić na wyposażenie szkół – przecież co jakiś czas organizują one szkolne potańcówki. Na pewno kule dyskotekowe są najbardziej charakterystycznym urządzeniem związanym z kulturą taneczną.

Wytwornice dymu

Wypuszczanie dymu jest obowiązkowym elementem wielu wydarzeń, przede wszystkim jednak koncertów muzycznych i dyskotek. Tym, co różni je od kul dyskotekowych, jest niewielka rozpoznawalność urządzenia odpowiedzialnego za efekt. Za dym odpowiada wytwornica, która jest w zasadzie niewielką skrzynką. Wypełnia się ją specjalnym płynem, który w procesie zachodzącym wewnątrz zamieniany jest w dym. Szczególnie efektownie wygląda, gdy jest podświetlony. Połączenie lamp, laserów, wytwornicy i kul dyskotekowych może przynieść piorunujący efekt!

Organizacja imprez tanecznych nie należy do łatwych zadań. Projektowanie sal dyskotek to sztuka, bo łatwo popaść w przesadę i zainstalować zbyt wiele urządzeń w zbyt dużym zagęszczeniu. Najlepiej zacząć od kul dyskotekowych i świateł!

Poprzedni artykułKorzyści z zakupów w sieci – poznaj zalety e-aptek!
Następny artykułBrodzik prysznicowy – jaki wybrać? Najważniejsze informacje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj