Które polisy obejmują ubezpieczeniem szyby samochodowe? Warto wiedzieć!

Szyby samochodowe są wykonane z cienkiej tafli szkła, dlatego łatwo je zniszczyć. Koszt ich wymiany nierzadko jest bardzo wysoki. Jeśli korzystamy z podstawowego pakietu polisy OC, nie możemy liczyć na to, że ubezpieczyciel zwróci nam pieniądze. Warto zatem zdecydować się na zakup dodatkowej formy ochrony.

Dlaczego warto?

Na zakup ubezpieczenia szyb powinny zdecydować się osoby, które często podróżują, a ich auto narażone jest na kontakt z drobnymi kamieniami. Tego typu odpryski są bowiem najczęstszą przyczyną uszkodzenia delikatnych elementów samochodu. Szyby narażone są również na oddziaływanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Gradobicia i wichury niszczą bowiem drzewa, a pourywane gałęzie mogą powodować trwałe zniszczenia szkła. Jeśli zostawiamy auto na niestrzeżonym parkingu, musimy liczyć się z tym, iż będzie ono narażone na szkodliwe działania złodziei oraz akty wandalizmu. Warto zatem odwiedzić stronę https://cuk.pl/ i skorzystać z pomocy specjalistów przy wyborze odpowiedniego wariantu ubezpieczenia.

Zakres

Polisa nie obejmuje dachu panoramicznego oraz innych szklanych elementów, w tym lusterek bocznych jak i wewnętrznych. W przypadku wymiany szyby czołowej pod uwagę brany jest udział własny. Uszkodzone szkło zostaje zastąpione odpowiednim zamiennikiem. Oryginalna szyba stosowana jest w wyjątkowych sytuacjach – zazwyczaj wtedy, gdy alternatywne opcje są niemożliwe do zamontowania lub warsztat nie może ich pozyskać.

Na co zwrócić uwagę?

Przed zakupem polisy warto zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Najważniejsza kwestia to oczywiście wysokość odszkodowania. Jego niska kwota może nie wystarczyć na pokrycie szkód, jeśli zniszczeniu uległy wszystkie szyby pojazdu. Pakiet polisy powinny rozszerzyć osoby, które często wyjeżdżają poza granice Polski. Towarzystwa nierzadko zaznaczają bowiem w umowach ograniczenie zakresu terytorialnego.

Ubezpieczenie szyb to dodatkowy wariant polisy OC lub AC. Jego zakup może okazać się bardzo korzystnym rozwiązaniem, gdyż element ten często ulega uszkodzeniu lub zniszczeniu. Warto zatem zapytać swojego ubezpieczyciela o możliwość skorzystania z dodatkowej oferty.

Poprzedni artykułJak wygląda nauka religii w szkole podstawowej?
Następny artykułPierwsze miesiące życia – jak dbać o skórę niemowlęcia?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj